בלוג

Share on linkedin
Share on facebook
Share on whatsapp

יומן מסחר

טעויות הן נדבך חשוב בעיצובו של כל סוחר מניות מקצועי. כל הסוחרים ותיקים וטירונים כאחד מבצעים טעויות. השאלה החשובה היא האם ישכיל הסוחר לנצל את טעויותיו לצורך תיקון דרכיו או יבזבז אותן לריק. טעויות, מעצם היותן בלתי נמנעות, הן נכס חשוב וככל נכס חשוב אחר יש לשמרן, להסיק מהן את המסקנות ולתעדן. הדרך הנכונה ביותר לעשות זאת היא באמצעות ניהול של יומן פעילות.

יומן פעילות צריך לעזור לך ללמוד מטעויותיך. את חשיבות הלימוד מטעויות אתה בוודאי מבין אולם, לימוד מטעויות אינו מטלה כה קלה כפי שהוא אולי נשמע. נתחיל בבסיס: כיצד אתה יודע שאתה טועה? בתחילת דרכי כסוחר ביצעתי סוגים שונים של פעולות מסחר בשיטות שונות אשר הייתי בטוח בתוחלתן החיובית. בדיעבד התברר לי שברבות מהן טעיתי, אבל לצערי לא היה אף אחד שיביט מעבר לכתפי ויאמר לי שאני טועה. במשך זמן רב סברתי שאני מבצע פעולות נכונות. כאשר נכשלתי האשמתי את מזלי הרע וכאשר הצלחתי קיבלתי חיזוק לטעויותיי. להגיע כך למסקנה איזוהי שיטת מסחר בבורסה נכונה ואיזו לא, הוא תהליך ארוך אשר לעיתים רבות מסתיים בהסקת מסקנות רק בעת חיסול חשבון המסחר כולו. אם מתמזל מזלנו, אנו חוזרים פעמים רבות על אותה הפעולה עד “שיורד לנו האסימון” ואנו מבינים כי אכן מדובר בטעות. בכל מקרה, עד להבנה מלאה, אנו מבזבזים זמן רב ומשלמים ממון רב.

הדרך החכמה והזולה יותר: רכישת ידע. ידע ניתן לרכוש מספרים, קורסים והנחיה אישית. היתרון: אתה מבצע טעות ומודע מייד לעובדה שביצעת טעות. מניסיוני, לימוד לא ימנע ממך לבצע טעות. במסגרת הקורסים שלנו אני מלמד את חניכי כיצד להימנע מטעויות המסחר האופייניות. אני חוזר מדגים ומדגיש כל טעות עד אשר יוצא “עשן לבן”. בסוף כל דיון מגיע השלב החביב עלי בו אני נוהג לומר לתלמידי: “ואני יודע שבכל זאת כולכם תבצעו את הטעות…”. אני מביט בעיניהם ורואה שכולם חושבים את אותה המחשבה: “מה הוא חושב שאני אידיוט? שמעתי, הבנתי, רשמתי ואין לי שום כוונה לבצע את הטעות!” לא כך הוא הדבר. הם עוד ידעו שצדקתי. הם יבצעו את כל הטעויות שכתובות בספר. על כל אחת ואחת הם ישלמו במיטב כספם. יתרונם הגדול של תלמידי הוא שלהבדיל ממי שמתנסה בעצמו, הם ידעו שהם ביצעו טעות, יפנימו אותה מייד אחרי הפעם הראשונה ואולי אף ימנעו ממנה בעתיד.

בתחילת דרכי קראתי מאמר שעסק בניהול יומן פעילות ולמען האמת לא כל כך הבנתי את חשיבות הנושא. לתומי חשבתי שאני מודע לסיבות לכישלונותיי והצלחותיי וכי אין אני זקוק לתיעוד נוסף. בדיעבד הסתבר לי שטעיתי בגדול ומאוחר יותר הצטערתי על שלא הקדמתי את ההכרחי. גיליתי את הצורך לנהל יומן פעילות בדרך הקשה הארוכה והיקרה. אם תקשיבו לדברי ותפעלו בהתאם תחסכו מכם את התהליך אשר אני עברתי.

במקרה שלי אשתי עזרה לי לגלות את הצורך ביומן. בתחילת דרכי כסוחר במניות חזרתי רבות על אחת הטעויות הנפוצות ביותר של סוחרים חדשים – הייתי קונה בזמן הנכון אך יוצא ברווח זעיר טרם הזמן הנכון או במילים אחרות: בורח מהר. מידי ערב הייתי מספר לאשתי פחות או יותר את אותו הסיפור: היום הרווחתי או הפסדתי ככה וככה – אולם אם הייתי ממתין הייתי מרוויח סכום של… כל יום אותו הסיפור, עד שנמאס לה לשמוע איך “כמעט” עשיתי כסף ובאופן ברור היא הציגה בפני את המסקנה אליה הייתי צריך להגיע אם הייתי מנהל יומן פעילות: אתה חוזר יותר מידי פעמים על אותה הטעות. הגיע הזמן לשינוי!

דבר מעניין קרה לי כאשר התחלתי לנהל יומן. להפתעתי גיליתי שכמות הטעויות אותן אני מבצע מוגבלת. גיליתי שאני חוזר שוב ושוב על אותן טעויות. גיליתי זאת רק לאחר שהתחלתי לרשום כל פעולה שביצעתי. אחת לשבוע, בדרך כלל טרם יום המסחר הראשון, הייתי יושב אל מול היומן ובוחן את הצלחותיי וכישלונותיי. כאמור גיליתי שרוב כישלונותיי נובעים בעיקר משלש סיבות עיקריות. מכאן ואילך הדרך להצלחה הייתה קצרה. כל אשר היה עלי לעשות הוא לקבל החלטה שעלי “לחסל” את הטעויות אחת לאחת. יצאתי למלחמה. כמובן שהמלחמה היא בעיקר עצמית ונפשית, אך זוהי המלחמה הקשה מכל. כבר בשבוע הראשון למלחמה נדהמתי מהתוצאות. בשבוע השני כבר שכנעתי את עצמי בנכונות דרכי ואז גם המלחמה נהייתה קלה יותר. כל אשר היה עלי לעשות הוא לנהל יומן. מדהים בפשטותו.

נושאי היומן

מה עליכם לרשום ביומן הפעילות שלכם:
1. תאריך
2. שעה
3. יום בשבוע
4. מקור הפעולה (המלצה, ניתוח שלכם, ניתוח של אנליסט…)
5. סימול המניה
6. כמות (לדוגמא: 500 מניות)
7. סוג מסחר (לונג, שורט, מסחר יומי, Swing, השקעה לזמן ארוך)
8. מחיר כניסה
9. סיבת הכניסה (לדוגמא: המניה עברה מחיר מסוים, המלצת אנליסט, חדשות)
10. מחיר מטרה יומי (אתם צריכים לתכנן מחיר יעד טרם הכניסה)
11. מחיר מטרה סופי
12. מחיר יציאה – Stop Loss
13. תאריך ושעת יציאה
14. מחיר יציאה
15. סיבת יציאה (לדוגמא: הגיע למחיר היעד)
16. תוצאה כספית (רווח/הפסד, כמה?)
17. טעות מספר אחת: (לדוגמא: הייתי צריך לתת לה לעלות גבוה יותר)
18. טעות מספר שתיים:…

חלק מתלמידי מסתפקים בהדפסת תרשים הפעולות של הברוקר. אל תסתפקו בכך. זהו לעולם אינו מידע מספק. אתם צריכים לנהל את הרישום בעצמכם. כל עסקה ועסקה עד אשר תוכלו להגיע למסקנות. אני מבטיח לכם שעם התבהרות המסקנות, אתם תגלו על עצמכם עולם חדש שלא הייתם מודעים לו.

יישום המסקנות

לאחר הסקת המסקנות, עליכם לסמן את המטרות. לא יותר משתי מטרות בו זמנית. לדוגמא, אם תגלו רשימה של כ – 5 טעויות חוזרות, בחרו שתיים מהן (רצוי את המרכזיות) והחליטו שבעשרת ימי המסחר הבאים (שבועיים) אתם בשום פנים ואופן לא מתכוונים לחזור עליהן. לדוגמא: אם זיהיתם תופעה בה אתם נוהגים לברוח מהמניה עוד טרם הגיעה למחיר היעד – החליטו באופן חד משמעי ובלתי מתפשר כי אין אתם מוכנים לצאת, אף לא סנט אחד מתחת למחיר היעד שקבעתם. עליכם לסמן את המטרה ולפגוע בול במרכז. עליכם להחליט שתוך עשרה ימי מסחר היומי אתם מסמנים “איקס” גדול על שתי טעויות נפוצות ומוחקים אותן לחלוטין מהלקסיקון שלכם. אתם צריכים להתעלם מכל מידע מטריד ובעיקר מרווח והפסד. תפסיקו לספור את הכסף תוך כדי המסחר (אחת מהטעויות הנפוצות) והתחילו לסחור את המסחר הנכון תוך כדי בקרה מלאה. אני לא אומר שזו תהיה מלאכה קלה, אבל המטרה בהחלט ברת הישג. אני הייתי שם, עמדתי בזה וכך גם רבים מתלמידי. תמיד, ללא יוצא מן הכלל שמעתי רק על נפלאות השיטה. ניהול יומן פעילות עובד. עובדה!

מאיר ברק.

 

להורדת יומן מסחר – לחץ כאן

רוצה להרוויח יותר?

נא להשאיר פרטים, ונחזור בהקדם

רוצה להרוויח יותר?

נא להשאיר פרטים, ונחזור בהקדם

Close Menu
×
×

Basket

השאר פרטים ונחזור אליך מיד

אסף לבנת

אסף לבנת מכללת מגמות

אסף לבנת – בעל תואר ראשון בהנדסה, תעשייה וניהול מאוניברסיטת בן-גוריון בבאר שבע.


מומחה בליווי משקיעים ישראלים להשקעות נדל”ן בחו”ל. חברתו פועלת תחת מטריית הפעילות העסקית של משפחת לבנת, Livnat Group. בין חברות אילו, חברת אפי לבנת ניהול פרויקטים, עם ניסיון של למעלה מ-30 שנה בתחום ההנדסה, ההשקעות, היזמות, הפיקוח והניהול של פרויקטיי נדל”ן מסוגים שונים ומגוונים. כמו כן, המשפחה מנהלת את פורטל הנדל”ן הוותיק, Dirot7, אשר היה בעשור האחרון לצומת מרכזית לצורך ביצוע השקעות נדל”ן בבאר שבע והדרום.

כיום, ומזה כ- 4 שנים, עובד אסף לבנת בשיא המרץ בשוק הנדל”ן הספרדי. כמו ביתר פעילותו, מקצה אסף משאבים רבים לניהול פעילות מקצועית, שקופה ואיכותית עבור משקיעים ישראלים המעוניינים להשקיע בנדל”ן מעבר לים, תוך דגש על יחס אישי, צמוד וחם למשקיעים אותם מלווים, כאשר כל השקעה מקבלת את מלוא תשומת הלב.

כיום, עם העלייה החדה בהתעניינות בהשקעות הנדל”ן בחו”ל בכלל ובספרד בפרט, החלטנו ,במכללת מגמות, להוסיף לנבחרת המרצים שלנו את אסף לבנת במטרה לסייע לסטודנטים ללמוד ולפתח יכולות השקעה בנדל”ן חו”ל.

לפרטים נוספים לחץ כאן 

גיא זיכל

גיא זיכל בן 34 + נשוי  1 

השכלה: תואר B.A. בראיית חשבון וכלכלה מאוניברסיטת תל אביב. 
גיא זיכל הינו בעל ניסיון רב של השקעות נדל”ן בחו”ל, מבצע סקירות וניתוחים של שוק הנדל”ן האמריקאי והבעלים של חברת “לוטוס הולדינגס” אשר משקיעה בעצמה וכן ומלווה משקיעים רבים בהשקעות נדל”ן בארה”ב.

גיא עבד במחלקת הייעוץ והערכות השווי בפירמת ראיית החשבון PwC Israel ( “קסלמן וקסלמן” ). לאחר מכן, עבד כאנליסט ואחראי מוצרים פיננסים בחברה ישראלית אשר השקיעה בנדל”ן בארה”ב וכן מכרה נכסים ללקוחות ישראלים.

בשנים האחרונות גיא מלווה מאות משקיעים ברכישת בתים פרטיים בארה”ב וניהול ההשקעה לאחר מכן.

גיא בעל תשוקה להשקעות בכלל והשקעות נדל”ן בפרט.

צבי דה-האס

צבי דה האס – בן 25 , גר במושב נחלים, נשוי.התחיל מסלול מנהל עסקים במכללת מגמות לאחר שחרורו מקבע כרס”פ גדוד 51 של גולני.

לאחר סיום המסלול החל בהדרגה לבצע עסקאות נדל”ן בשילוב עם מסחר במניות .

כיום מתעסק בנדל”ן למעלה משלוש שנים מבצע פרוייקטים בשיתוף עם “שור יזמות וצמיחה” מתמחה בעיקר בפרוייקטים מקונסי נכסים, עסקאות גישור, גירושים, ירושות,וכ’ו.

מלווה אישי בתחום הנדל”ן וסוחר במניות.


משהו אישי : 
כדי להצליח בחיים , אתה חייב להעיז.
מי שלא מעיז , לא יניב הצלחה ולבטח לא ייזכרו את שמו”

שרון הר-זהב

שרון הר זהב מכללת מגמות

עו”ד שרון הר-זהב: מנהלת המרכז להכשרה מקצועית אל הנכס: 
עו”ד הר-זהב הנה מומחית לדיניי תיווך ולהיבטים משפטיים בעסקאות מכר. לשרון וותק של שנים רבות וידע מעמיק בנושאי טקטיקות מו”מ, חוזי מכר, תכנון ובנייה, הגנת הצרכן ותיווך מקרקעין. 

מזה כ-7 שנים משמשת שרון כיועצת המשפטית של רשת “אל-הנכס” וכמנהלת של המרכז להכשרה מקצועית “אל-הנכס”. 

שרון הנה בעלת ידע וניסיון עשיר בלימוד והכנה נכונה לקראת מבחן המתווכים והכשרות סוכני נדל”ן חדשים וותיקים כאחד . 

במסגרת המרכז מעבירה שרון הן קורס ה- ‘הכנה לבחינות הרישוי לתיווך במקרקעין’ והן מגוון השתלמויות וסמינרים מהתחום, תחת הנושא- “השקעות נדלן!”. 

איל אנדג'קו

איל אנדג’קו הינו סוחר מקצועי במניות כשמונה שנים ובעל התמחות במסחר על בסיס ניתוח טכני.
איל בעל תואר שני בסטטיסטיקה ומשלב ידע רב מתחום זה למימוש הניתוח הטכני ככלי עזר לחיזוי הזדמנויות בעלות הסתברות גבוהה להצלחה ולתזמון מוצלח של פעולות מסחר. בנוסף, הוא משמש יועץ למוסדות פיננסיים בתחום התמחותו.

עומר חזן

עומר חזן מכללת מגמות

עומר חזן , מתמחה במסחר תוך יומי בבורסת וול סטריט.

סוחר בכיר בשוק ההון למעלה משמונה שנים, מתמחה במסחר תוך יומי בוול סטריט.
כמו כן משמש אנליסט בחדר המסחר האנטרקטיבי של מכללת מגמות, מרצה ומאמן אישי .

שחר נגר

 שחר נגר, סוחר מקצועי בוול סטריט מזה כשנתיים ובוגר קורס הטופ טריידר של המכללה
מנהל חדר מסחר הלימודי ומלווה אישי
סטודנט לתואר ראשון בכלכלה וניהול

מוטו לחיים: “אם נשכיל לזכור שהאויב הגדול ביותר שלנו הוא אנחנו בעצמנו, נזכה להבין שאין דבר כזה בלתי אפשרי”

אילן מזרחי

אילן מזרחי מכללת מגמות

אילן מזרחי,  מומחה פיננסי עם ניסיון של 17 שנים בבנקאות פיננסים וביטוח.

ביצע תפקידים ניהוליים במערכת הבנקאית 
והביטוחית, מייעץ לאנשים פרטיים ועסקים, 
ומאמן למצוינות והשגת מטרות.

מרצה בקורסים להכשרת
יועצי משכנתאות, ובפורומים נוספים על
כסף בנקאות ופיננסים.

במשך השנים צבר אילן ניסיון ידע וקשרים שמאפשרים
באמצעות החברה שהקים ללוות מאות רבות של 
יחידים ועסקים בייעוץ משכנתאות, ייעוץ פיננסי מוכוון מטרות
וכלכלת משפחה

מוטו לחיים : 
תצהיר, תתכוון תיישם!!!

חזי זקן

חזי זקן מכללת מגמות
חזי זקן, מנהל חטיבת שוק ההון ,אנליסט מכללת מגמות ומרצה בכיר בקורס מסחר במניות בן 42 מתל אביב,
מרצה בכיר בקורסים למסחר במניות זה 13 שנים. מלווה סוחרים כמנטור אישי ומאמן מנטאלי.
משמש כאנליסט בחדר המסחר האינטרנטי ומנהל תיקי נוסטרו.

בעברו עסק חזי ביזמות נדל”ן.   

דני שוורץ

דני שוורץ מכללת מגמות

דני שוורץ, מרצה בכיר ללימודי שוק ההון בקורס מסחר במניות ואנליסט חדר המסחר האינטרנטי.
בן 32 נשוי + 2, סוחר מקצועי ומנוסה במניות, משמש כמרצה בכיר ללימודי שוק ההון בקורס המסחר במניות ובקורס המסחר המתקדם – Top Trader.

כמו-כן, משמש דני כאנליסט בכיר בחדר המסחר האינטראקטיבי. לדני תואר ראשון בהנדסת חשמל.

יוגב כהן

יוגב כהן מכללת מגמות

יוגב כהן, מרצה בכיר בקורס המסחר במניות ומאמן אישי, עוסק בשוק ההון מעל 3 שנים מתוכן שנתיים במסחר מקצועי בוול סטריט, מתמחה במסחר מומנטום ובמסחר בחלקו השני של היום. יוגב מנהל גם תיק סווינג ומתמחה בעיקר בסווינג הנפקות. יוגב משמש כטריידר בכיר בחדר המסחר של מכללת מגמות

יוגב בן 28 גר בקיבוץ אייל, יום אחרי השחרור מתפקיד סמ”פ שריון התחיל את הקורס במגמות, כיום מלווה סוחרים ומרצה בכיר במכללת מגמות.

משהו אישי:
“לזכור שיום אחד אתה הולך למות היא הדרך הטובה ביותר שאני מכיר כדי להימנע מהמלכודת של לחשוב שיש לך משהו להפסיד”
– סטיב ג’ובס

מאיר ברק

מאיר ברק מכללת מגמות

מאיר ברק הוא מרצה בכיר ללימודי שוק ההון, המנהל המקצועי של קורס המסחר במניות ואנליסט במכללת מגמות.

מיהו מאיר ברק?

מאיר ברק משמש כאחד האנליסטים הראשיים בחדר המסחר האינטראקטיבי של מכללת מגמות. מאיר הוא סוחר מניות מקצועי ופרשן לעינייני שוק ההון באתרי האינטרנט והעיתונות. כמו כן משמש מאיר ברק כפרשן וולסטריט בתכנית הטלוויזיה הכלכלית בערוץ 10 – “לילה כלכלי”.

מאיר ברק הגשים את חלומו, לעבוד כסוחר מניות מקצועי מהבית ולהתפרנס מכך וזאת, לאחר שנים רבות בהן עסק בהייטק. בכך הוא גם התפנה לעסוק בתחום ההדרכה ובאהבתו ללמד את רזי המקצוע.

מאיר ברק טוען ומאמין, שכל אדם חייב לפתח לעצמו את היכולת לעסוק בשוק ההון ובכך, לייצר לעצמו הכנסה שיטתית נוספת.
במשך שנות פעילותו הרבות לימד מאיר ברק מאות אנשים לעסוק בבורסה ובשוק ההון בצורה מקצועית ולייצר הכנסה שיטתית.

Skip to content