הדרך לייצור הכנסה נוספת

הדרך לייצור הכנסה נוספת

הישראלים חיים במינוס

על פי סקר שנערך לאחרונה, הסתבר ש 34% מהישראלים נמצאים במינוס או בגרעון שלילי שוטף כלומר, סך ההוצאות של אותם ישראלים גבוה מסך ההכנסות שלהם.
על פי אותו סקר, מסתבר כי רבים מהישראלים הנמצאים במינוס רואים עצמם כבעלי הכנסה מעל הממוצע במשק ובכל זאת לא מצליחים “לגמור את החודש”
מחקרים שנעשו במשך השנים לגבי משפחות, שחיות באופן קבוע במינוס, גילה כי הגרעון הכספי רק הולך ומחמיר עם הגיל. כלומר ככל שמתבגרים והמשפחה גדלה גדל גם הגרעון בהתאמה.

הישראלים חיים במינוס, מתוך אתר כלכליסט.

מה הסיבה למינוס?

לארי בירד, אחד הכדורסלנים הגדולים בהיסטוריה, ענה פעם בתשובה לשאלה מדוע הסלטיקס הפסידו לניקס: “כי קלענו פחות נקודות מהם!”
על אותו משקל ניתן לומר, ספק בצחוק – ספק ברצינות, כי הסיבה העיקרית למינוס היא היקף ההוצאות החודשי, שעולה על היקף ההכנסות החודשי…
העניין הוא, שרוב הישראלים אינם יודעים מה הסיבה העיקרית למינוס. הם זוכרים שאי פעם בעבר הם חצו לראשונה את “קו המים” ומעודף בחשבון עברו למינוס. בתחילה הם סברו שמדובר בדבר זמני, שילך וייסגר מהר אך עם הזמן הם גילו, שלא משנה מה יעשו המינוס יישאר ואף יגדל עם הזמן.
איך שלא נסובב את זה, ברור שהסיבה העיקרית לכך שרבים ממשקי הבית נמצאים במינוס תמידי היא רמת ההוצאות שגדולה על רמת ההכנסות

כיצד מקטינים את ההוצאות?

רוב האנשים שאני פוגש ומספרים לי על הרצון שלהם לצאת מהמינוס, מספרים לי על המאמץ שלהם להקטין את ההוצאות. מבחינתם המשוואה ברורה, אם הם חיים בגרעון הדרך לצאת מאותו גרעון היא להקטין את ההוצאות.
הם מספרים לי על מבצעי מכירות מיוחדים בהם הם משתתפים (שבסופו של דבר מגדיל להם את ההוצאה), על קניות בגדים בסוף העונה (למעט מקרים, שבהם אין ברירה…), על זה שהם נוסעים 40 ק”מ לערוך קניות בסופר זול יותר (שאף אחד לא באמת יודע היכן הסופר הכי זול אבל הדלק לסופר הרחוק – יקר)
בשורה התחתונה, למרות כל המאמץ שהם משקיעים בהקטנת סעיף ההוצאות, מידי סוף חודש הם מביטים בחשבון הבנק ושוב לא מאמינים – סעיף ההוצאות לא רק שלא ירד, לפעמים הוא גם עלה..

המרדף אחרי ההוצאות

אז איך בכל זאת יוצאים מהמינוס?

אם הסיבה למינוס היא עודף ההוצאות לעומת ההכנסות והגענו למסקנה, שאת סעיף ההוצאות כמעט לא ניתן לשנות ולהקטין, הרי שנותרנו עם סעיף ההכנסות. על מנת לצאת מהמינוס התמידי שלנו יש להגדיל את סעיף ההכנסות שלנו.
לכאורה נשמע לא מסובך, מה הדבר הראשון שחשבתם עליו כשקראתם על הגדלת סעיף ההכנסות? הבוס שלכם!? זה שממנו אתם אמורים לבקש הגדלה בשכר? זה שבפעם הקודמת שביקשתם סיפר לכם על המצוקה הכלכלית בה נמצאת החברה בה אתם עובדים? נשמע מפחיד ובלתי אפשרי לבקש ממנו העלאה נוספת… אז מה בכל זאת ניתן לעשות?

הדרך להגדיל את ההכנסות

מה הם מקורות ההכנסה שלכם? אם אתם צעירים וטרם הספקתם לצבור נכסים מניבים (כגון דירות המייצרות הכנסה משכ”ד וכו’) אני מניח שמקור ההכנסה העיקרי ואולי היחיד הוא שכר העבודה שלכם. טוב, לגבי שכר העבודה סיכמנו שהוא קשיח… אז מה עושים?
הטענה שלי היא, שכל אחד מאתנו מסוגל וגם חייב לייצר לעצמו הכנסה נוספת. אני מכיר אנשים שעובדים בשתיים ואפילו בשלוש משרות שונות מידי יום. הם עובדים קרוב ל 18 שעות ביממה אבל לא על זה אני מדבר.

הגדלת ההכנסות

יצירת הכנסה ממסחר במניות

הדרך להגדיל את ההכנסה במינימום השקעה של שעות עבודה ביום נמצאת בבורסה. כל אחד מאתנו צריך למצוא את הזמן הדרוש (כחצי שעה בערב) על מנת לייצר את אותה הכנסה חסרה. אני מדבר על הכנסה שיטתית – מידי חודש בחודשו. על הכנסה של בין מאות לאלפי דולרים בודדים מידי חודש. לא משהו שיהפוך אתכם לעשירים אבל משהו שבהחלט עשוי להפוך את תזרים המזומנים שלכם לחיובי.
סוחרי המניות, שעוסקים בזה בתור תחביב שנועד לייצר הכנסה נוספת, מפתחים גם אהבה למקצוע וחלקם אף הופך זאת למקצוע הראשי ואולי עם הזמן למקצוע היחיד שלהם.

הגדלת ההכנסה ממסחר במניות

מהו התהליך?

התהליך לא מסובך ועשוי להתאים לכל אחד. בתור התחלה אדגיש, כי אין צורך בידע מוקדם! המטרה שלנו צריכה להיות יצירת הכנסה שיטתית. כיצד עושים זאת נכון?
אם קונים מניה בנושא שוק ההון בשער מסויים ומוכרים אותה לאחר מכן,בשער גבוה יותר, נוצר לנו כמובן רווח… אבל איך מייצרים רווח שיטתי לאורך זמן? הרי בחלק מהעסקאות אנחנו מפסידים…
כאן נכנסת המילה “תוחלת” לעניינים. על מנת לייצר תוחלת חיובית לאורך זמן, יש צורך בשני תנאים מאד ברורים:

• הראשון הוא לדאוג שרוב העסקאות יהיו רווחיות.
• השני הוא לדאוג שבעסקאות הרווחיות, נרוויח יותר מאשר ההפסד בעסקאות השליליות.

אם שני התנאים מתקיימים נוצרת תוחלת חיובית. תוחלת חיובית מתורגמת להכנסה שיטתית. אם נקפיד לסחור מידי חודש ולייצר תוחלת חיובית, נוכל לייצר לעצמנו הכנסה שיטתית.

בהצלחה!

 קרא עוד בנושא : מסחר בבורסה

Close Menu
×
×

Basket

השאר פרטים ונחזור אליך מיד

אסף לבנת

אסף לבנת מכללת מגמות

אסף לבנת – בעל תואר ראשון בהנדסה, תעשייה וניהול מאוניברסיטת בן-גוריון בבאר שבע.


מומחה בליווי משקיעים ישראלים להשקעות נדל”ן בחו”ל. חברתו פועלת תחת מטריית הפעילות העסקית של משפחת לבנת, Livnat Group. בין חברות אילו, חברת אפי לבנת ניהול פרויקטים, עם ניסיון של למעלה מ-30 שנה בתחום ההנדסה, ההשקעות, היזמות, הפיקוח והניהול של פרויקטיי נדל”ן מסוגים שונים ומגוונים. כמו כן, המשפחה מנהלת את פורטל הנדל”ן הוותיק, Dirot7, אשר היה בעשור האחרון לצומת מרכזית לצורך ביצוע השקעות נדל”ן בבאר שבע והדרום.

כיום, ומזה כ- 4 שנים, עובד אסף לבנת בשיא המרץ בשוק הנדל”ן הספרדי. כמו ביתר פעילותו, מקצה אסף משאבים רבים לניהול פעילות מקצועית, שקופה ואיכותית עבור משקיעים ישראלים המעוניינים להשקיע בנדל”ן מעבר לים, תוך דגש על יחס אישי, צמוד וחם למשקיעים אותם מלווים, כאשר כל השקעה מקבלת את מלוא תשומת הלב.

כיום, עם העלייה החדה בהתעניינות בהשקעות הנדל”ן בחו”ל בכלל ובספרד בפרט, החלטנו ,במכללת מגמות, להוסיף לנבחרת המרצים שלנו את אסף לבנת במטרה לסייע לסטודנטים ללמוד ולפתח יכולות השקעה בנדל”ן חו”ל.

לפרטים נוספים לחץ כאן 

גיא זיכל

גיא זיכל בן 34 + נשוי  1 

השכלה: תואר B.A. בראיית חשבון וכלכלה מאוניברסיטת תל אביב. 
גיא זיכל הינו בעל ניסיון רב של השקעות נדל”ן בחו”ל, מבצע סקירות וניתוחים של שוק הנדל”ן האמריקאי והבעלים של חברת “לוטוס הולדינגס” אשר משקיעה בעצמה וכן ומלווה משקיעים רבים בהשקעות נדל”ן בארה”ב.

גיא עבד במחלקת הייעוץ והערכות השווי בפירמת ראיית החשבון PwC Israel ( “קסלמן וקסלמן” ). לאחר מכן, עבד כאנליסט ואחראי מוצרים פיננסים בחברה ישראלית אשר השקיעה בנדל”ן בארה”ב וכן מכרה נכסים ללקוחות ישראלים.

בשנים האחרונות גיא מלווה מאות משקיעים ברכישת בתים פרטיים בארה”ב וניהול ההשקעה לאחר מכן.

גיא בעל תשוקה להשקעות בכלל והשקעות נדל”ן בפרט.

צבי דה-האס

צבי דה האס – בן 25 , גר במושב נחלים, נשוי.התחיל מסלול מנהל עסקים במכללת מגמות לאחר שחרורו מקבע כרס”פ גדוד 51 של גולני.

לאחר סיום המסלול החל בהדרגה לבצע עסקאות נדל”ן בשילוב עם מסחר במניות .

כיום מתעסק בנדל”ן למעלה משלוש שנים מבצע פרוייקטים בשיתוף עם “שור יזמות וצמיחה” מתמחה בעיקר בפרוייקטים מקונסי נכסים, עסקאות גישור, גירושים, ירושות,וכ’ו.

מלווה אישי בתחום הנדל”ן וסוחר במניות.


משהו אישי : 
כדי להצליח בחיים , אתה חייב להעיז.
מי שלא מעיז , לא יניב הצלחה ולבטח לא ייזכרו את שמו”

שרון הר-זהב

שרון הר זהב מכללת מגמות

עו”ד שרון הר-זהב: מנהלת המרכז להכשרה מקצועית אל הנכס: 
עו”ד הר-זהב הנה מומחית לדיניי תיווך ולהיבטים משפטיים בעסקאות מכר. לשרון וותק של שנים רבות וידע מעמיק בנושאי טקטיקות מו”מ, חוזי מכר, תכנון ובנייה, הגנת הצרכן ותיווך מקרקעין. 

מזה כ-7 שנים משמשת שרון כיועצת המשפטית של רשת “אל-הנכס” וכמנהלת של המרכז להכשרה מקצועית “אל-הנכס”. 

שרון הנה בעלת ידע וניסיון עשיר בלימוד והכנה נכונה לקראת מבחן המתווכים והכשרות סוכני נדל”ן חדשים וותיקים כאחד . 

במסגרת המרכז מעבירה שרון הן קורס ה- ‘הכנה לבחינות הרישוי לתיווך במקרקעין’ והן מגוון השתלמויות וסמינרים מהתחום, תחת הנושא- “השקעות נדלן!”. 

איל אנדג'קו

איל אנדג’קו הינו סוחר מקצועי במניות כשמונה שנים ובעל התמחות במסחר על בסיס ניתוח טכני.
איל בעל תואר שני בסטטיסטיקה ומשלב ידע רב מתחום זה למימוש הניתוח הטכני ככלי עזר לחיזוי הזדמנויות בעלות הסתברות גבוהה להצלחה ולתזמון מוצלח של פעולות מסחר. בנוסף, הוא משמש יועץ למוסדות פיננסיים בתחום התמחותו.

עומר חזן

עומר חזן מכללת מגמות

עומר חזן , מתמחה במסחר תוך יומי בבורסת וול סטריט.

סוחר בכיר בשוק ההון למעלה משמונה שנים, מתמחה במסחר תוך יומי בוול סטריט.
כמו כן משמש אנליסט בחדר המסחר האנטרקטיבי של מכללת מגמות, מרצה ומאמן אישי .

שחר נגר

 שחר נגר, סוחר מקצועי בוול סטריט מזה כשנתיים ובוגר קורס הטופ טריידר של המכללה
מנהל חדר מסחר הלימודי ומלווה אישי
סטודנט לתואר ראשון בכלכלה וניהול

מוטו לחיים: “אם נשכיל לזכור שהאויב הגדול ביותר שלנו הוא אנחנו בעצמנו, נזכה להבין שאין דבר כזה בלתי אפשרי”

אילן מזרחי

אילן מזרחי מכללת מגמות

אילן מזרחי,  מומחה פיננסי עם ניסיון של 17 שנים בבנקאות פיננסים וביטוח.

ביצע תפקידים ניהוליים במערכת הבנקאית 
והביטוחית, מייעץ לאנשים פרטיים ועסקים, 
ומאמן למצוינות והשגת מטרות.

מרצה בקורסים להכשרת
יועצי משכנתאות, ובפורומים נוספים על
כסף בנקאות ופיננסים.

במשך השנים צבר אילן ניסיון ידע וקשרים שמאפשרים
באמצעות החברה שהקים ללוות מאות רבות של 
יחידים ועסקים בייעוץ משכנתאות, ייעוץ פיננסי מוכוון מטרות
וכלכלת משפחה

מוטו לחיים : 
תצהיר, תתכוון תיישם!!!

חזי זקן

חזי זקן מכללת מגמות
חזי זקן, מנהל חטיבת שוק ההון ,אנליסט מכללת מגמות ומרצה בכיר בקורס מסחר במניות בן 42 מתל אביב,
מרצה בכיר בקורסים למסחר במניות זה 13 שנים. מלווה סוחרים כמנטור אישי ומאמן מנטאלי.
משמש כאנליסט בחדר המסחר האינטרנטי ומנהל תיקי נוסטרו.

בעברו עסק חזי ביזמות נדל”ן.   

דני שוורץ

דני שוורץ מכללת מגמות

דני שוורץ, מרצה בכיר ללימודי שוק ההון בקורס מסחר במניות ואנליסט חדר המסחר האינטרנטי.
בן 32 נשוי + 2, סוחר מקצועי ומנוסה במניות, משמש כמרצה בכיר ללימודי שוק ההון בקורס המסחר במניות ובקורס המסחר המתקדם – Top Trader.

כמו-כן, משמש דני כאנליסט בכיר בחדר המסחר האינטראקטיבי. לדני תואר ראשון בהנדסת חשמל.

יוגב כהן

יוגב כהן מכללת מגמות

יוגב כהן, מרצה בכיר בקורס המסחר במניות ומאמן אישי, עוסק בשוק ההון מעל 3 שנים מתוכן שנתיים במסחר מקצועי בוול סטריט, מתמחה במסחר מומנטום ובמסחר בחלקו השני של היום. יוגב מנהל גם תיק סווינג ומתמחה בעיקר בסווינג הנפקות. יוגב משמש כטריידר בכיר בחדר המסחר של מכללת מגמות

יוגב בן 28 גר בקיבוץ אייל, יום אחרי השחרור מתפקיד סמ”פ שריון התחיל את הקורס במגמות, כיום מלווה סוחרים ומרצה בכיר במכללת מגמות.

משהו אישי:
“לזכור שיום אחד אתה הולך למות היא הדרך הטובה ביותר שאני מכיר כדי להימנע מהמלכודת של לחשוב שיש לך משהו להפסיד”
– סטיב ג’ובס

מאיר ברק

מאיר ברק מכללת מגמות

מאיר ברק הוא מרצה בכיר ללימודי שוק ההון, המנהל המקצועי של קורס המסחר במניות ואנליסט במכללת מגמות.

מיהו מאיר ברק?

מאיר ברק משמש כאחד האנליסטים הראשיים בחדר המסחר האינטראקטיבי של מכללת מגמות. מאיר הוא סוחר מניות מקצועי ופרשן לעינייני שוק ההון באתרי האינטרנט והעיתונות. כמו כן משמש מאיר ברק כפרשן וולסטריט בתכנית הטלוויזיה הכלכלית בערוץ 10 – “לילה כלכלי”.

מאיר ברק הגשים את חלומו, לעבוד כסוחר מניות מקצועי מהבית ולהתפרנס מכך וזאת, לאחר שנים רבות בהן עסק בהייטק. בכך הוא גם התפנה לעסוק בתחום ההדרכה ובאהבתו ללמד את רזי המקצוע.

מאיר ברק טוען ומאמין, שכל אדם חייב לפתח לעצמו את היכולת לעסוק בשוק ההון ובכך, לייצר לעצמו הכנסה שיטתית נוספת.
במשך שנות פעילותו הרבות לימד מאיר ברק מאות אנשים לעסוק בבורסה ובשוק ההון בצורה מקצועית ולייצר הכנסה שיטתית.

Skip to content