הסקירה היומית

הסקירה היומית

הסקירה היומית שלכם מתחילה כאן


המדור הזה נכתב על ידי מר שלמה קופר. הכשרתי במסחר, כמו גם תפקידיי כאנליסט במכללת מגמות ומנהל חדר המסחר האינטרנטי, מספקים לי כלים משמעותיים. אני יכול לתרום לכל סוחר מתוך הניסיון שצברתי לאורך השנים.
מדי יום נפרסם סקירה יומית שיכולה לעזור לכם במהלך מסחר במניות. המדור מיועד גם למי שעוסק במסחר על בסיס יומי וגם למי שמנסה לעשות את צעדיו הראשונים בתחום. אנו במכללת מגמות מאמינים כי הסקירה היומית יכולה ללמד לא מעט דברים, בעיקר לגבי תנודות השוק. אני מאחל לכם הצלחה וקריאה מהנה ופוריה, כך שתמשיכו להוביל את שוק ההון ולשבור שיאי רווח ותשואות.


המדור מתפרסם בימים: ג'-ו' בבוקר

שלמה קופר
        אנליסט שלמה קופר

בוא להכיר את שלמה קופר בכנס מסחר מתקדם ללא תשלום - לחץ כאן

21.7.2017 - 10 ימי עליות רצופים לנאסדק!

הריצה למעלה ביום רביעי, דחפה את המדדים הגדולים בוול-סטריט לשיאים היסטוריים חדשים והותירה את המניות בטריטוריית קניית יתר בטווח קצר, כך שלא היתה הפתעה בכך שהשוק בחר לקחת מנוחה ולהיסחר הצידה.
לקריאה לחץ כאן!

20.7.2017 - חלום ליל קיץ!

ריצה רחבה בוול-סטריט שהקיפה את מניות החברות הגדולות והקטנות כאחד, כבשה את המסכים ביום רביעי ודחפה את המדדים הגדולים בוול-סטריט לשיאים היסטוריים. מניות הטכנולוגיה, חצו לראשונה רמה שהמתינה פרק זמן ארוך מאוד וזאת למרות שהעליות במדד הדאו-ג'ונס הוגבלו ע"י ירידה חדה במניית י.ב.מ (IBM).
לקריאה לחץ כאן!

19.7.2017 - המנצחות והמפסידות בעונת הדוחות!

דוחות הרווח תפסו את הבמה הראשית בוול-סטריט אתמול, כאשר ריצה חדה במניית נטפליקס (NFLX) דחפה את מדד הנאסדק לשיא היסטורי חדש ביום שלישי, בעוד ירידה חדה במניית גולדמן זאקס (GS) משכה את מדד הדאו-ג'ונס למטה. מדד הנאסדק רשם יום 8 רצוף של עליות – הרצף הארוך ביותר מאז פברואר 2015, אז רשם ריצה רצופה של 10 ימי מסחר.
לקריאה לחץ כאן!
18.7.2017- משקפיים ירוקות!

18.7.2017- משקפיים ירוקות!

זוהי איננה התנודתיות שמרקיעה שחקים, אלא דווקא השאננות שמגיעה לשיאים חדשים. מדד ה-VIX שמודד את התנודתיות הצפויה ב-12 החודשים הקרובים רשם מאז חודש מאי את 13 מתוך 23 הסגירות הנמוכות ביותר בהיסטוריה של המדד. אין דרך אחרת לומר זאת: זהו השוק השליו והשאנן ביותר בהיסטוריה. שום דבר שלילי לא משפיע ונראה שהמשקיעים מוכנים כמעט כל דבר להאיר באלומת אור חיובית. המשקיעים עדיין לובשים את המשקפיים הירוקות.
לקריאה לחץ כאן!

14.7.2017 - בעיטת הפתיחה לעונת הדוחות לרבעון ה-2

בעיטת הפתיחה לעונת הדוחות לרבעון ה-2 מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מגמות" וידאו: היופי שבחולשה: 4 אפשרויות עבור הסוחר והמשקיע בשוק יורד וול-סטריט רשמה עליות קלות ביום חמישי ומדד הדאו-ג\'ונס השיג שיא היסטורי על בסיסי סגירה, בעוד סקטור הפיננסים מספק רוח גבית לקראת פרסום דוחות רווח ממספר בנקים גדולים היום. סקטור הפיננסים (XLF) רשם את הביצועים...
לקריאה לחץ כאן

13.7.2017 - שיא חדש ותודה לפדרל ריזרב!

מדד הדאו-ג'ונס המריא לשיאים היסטוריים חדשים ביום רביעי, לאחר שהפדרל ריזרב אותת כי הוא יוביל מדיניות הקשחה מוניטרית הדרגתית ובהדרגה יפחית את המאזן העצום אליו הגיע. המשקיעים הריעו לטון שהשמיעה יו"ר הפד ג'נט ילן, שהקלה על חלק מהחששות מנתוני האינפלציה הנמוכים שפורסמו לאחרונה. ילן אמרה בדיוק את מה שהשוק קיווה לשמוע והמשקיעים שמחים עם כך.
לקריאה לחץ כאן

12.7.2017 - ייאוש ותקווה

המניות בוול-סטריט סיימו בשינוי קל ביום שלישי, ביום מסחר שנשלט ע"י תגובות רפלקס לאירועים בוושינגטון שטלטלו את רגשות המשקיעים מצד לצד, קודם כל זריעת חששות ולאחר מכן הזרקת תקווה בנוגע לציפיות למימוש האג'נדה הכלכלית של הנשיא טראמפ.
לקריאה לחץ כאן

11.7.2017 - מדד הנאסדק עולה בהובלת הטכנולוגיה

המניות בוול-סטריט הצליחו לחלץ עליות ביום שני, בהובלת מניות הטכנולוגיה, בעוד המשקיעים הפגינו אופטימיות לקראת פתיחת עונת הדוחות לרבעון ה-2.
לקריאה לחץ כאן

7.7.2017 - הדובים מגיעים לעבודה!

ירידות שערים חדות בוול-סטריט ביום חמישי, לאחר אכזבה מנתוני שוק התעסוקה, לצד עליה במפלס החששות מצפון קוריאה שסיפקה לחצים נוספים. הדובים בשוק איימו מזה שבועות לתפוס פיקוד על תנועת השוק, אך לא היו מסוגלים לסגור עסקה. ראינו בשבועות האחרונים תנועת זיגזג במדדים, כאשר לאחר תנועות ירידה יומיות חריפות, מגיעה התאוששות מהירה והרוטציה מעבירה כסף ממניות הטכנולוגיה למניות הפיננסים והאנרגיה.
לקריאה לחץ כאן!

6.7.2017 - השוק מתחמם לקראת נתוני התעסוקה!

וול-סטריט סיימה בירידות ביום רביעי. ללא עליות במניות הטכנולוגיה שקיזזו חלק ניכר מהירידות החריפות במניות האנרגיה, המדדים היו יכולים לסיים גרוע הרבה יותר. הנפט צנח בכ- 4% וקטע אתמול את ריצת העליות הממושכת ביותר מזה 5 שנים, כאשר זה נפגע מעוצמה בדולר וחששות בנוגע להעלאת הייצוא ממדינות אופא"ק.
לקריאה לחץ כאן

5.7.2017 - מנוחת חג

זה היה היום הראשון של החודש, שנוטה בדר"כ להציג תנועה חיובית. זו לא איכזבה בהתחשב בכך שמדד ה- S&P 500 והדאו-ג'ונס נסחרו בעליות ביום שני, כשזה האחרון משיג שיא היסטורי תוך יומי, בהובלת מניות האנרגיה והבנקים. חולשה מתמשכת במניות האנרגיה לחצה את מדד הנאסדק למטה. הרוטציה שראינו בשבוע האחרון המשיכה אתמול וככל הנראה המסחר הצר תרם לה, אך נוצרה סטייה מהותית בין תנועת הנאסדק 100 (QQQ) שנסחר בשפל היומי בירידה של 0.81%, לעומת הדאו-ג'ונס שבשיא היומי רשם שיא היסטורי עם עליה של 0.88%. אין לנו סטטיסטיקה מדוייקת לחוסר העקביות הזו, אך זהו מאורע נדיר למדי.
לקריאה לחץ כאן

30.6.2017 - ריסט מחירים

וול-סטריט נפלה חזק ביום חמישי, כאשר מדד ה- S&P 500 והדאו-ג'ונס סובלים מיום הירידות הגרוע ביותר בחודש וחצי האחרונים, לאחר שהירידות האחרונות במניות הטכנולוגיה העמיקו וקיזזו את העוצמה במניות הבנקים.
לקריאה לחץ כאן

29.6.2017 - רומן של לילה אחד!

ירידות? זה לא עניין פשוט בוול-סטריט. פעם נוספת הדובים הוכיחו כי הם לא יותר מאשר רומן של לילה אחד, אך לא יכולים לקחת יום שלילי ולפתח אותו למומנטום מצטבר. המניות בוול-סטריט זינקו בעוצמה ביום רביעי, כאשר מדד ה- S&P 500 רושם את יום העליות הגדול ביותר מזה חודשיים, בעוד מניות הפיננסים והטכנולוגיה מובילים ריבאונד רחב למעלה. מדד הנאסדק רשם את יום העליות החזק ביותר מאז ה-7 לנובמבר, יום לפני הבחירות בארה"ב.
לקריאה לחץ כאן

28.6.2017 - חיסול חשבונות!

זה קרה אתמול בפעם השניה בחודש יוני: חיסול חשבונות בסקטור הטכנולוגיה. הנאסדק מוטה מניות הטכנולוגיה הוביל ירידות נרחבות בוול-סטריט ביום שלישי, כאשר המניות מגבירות קצב לאחר שהעברת חוק הבריאות נדחתה למועד אחר בסנאט, עובדה שהעלתה תהיות בנוגע ליכולת של הנשיא טראמפ להעביר את האג'נדה בגינה נבחר כנשיא. מדד ה- S&P 500 רשם את יום הירידות החזק ביותר מזה 6 שבועות וסגר בנקודה הנמוכה ביותר מאז ה-31 במאי.
לקריאה לחץ כאן
27.6.2017 - לקראת שבוע ההנפקות העמוס ביותר בשנתיים האחרונות!

27.6.2017 - לקראת שבוע ההנפקות העמוס ביותר בשנתיים האחרונות!

 לקראת שבוע ההנפקות העמוס ביותר בשנתיים האחרונות! מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מגמות" המניות פתחו את השבוע בצורה מעורבת, במסחר הפכפך וללא כיוון ברור. המדדים החלו את יום שני עם פתיחה חזקה למעלה, אך מכירות חיסול במניות הטכנולוגיה הובילו את מדד ה- S&P 500 לתופעת "הריוורסל של יום שני" ולסגירת הגאפ כבר בשעה הראשונה למסחר. העוצמה בסקטור הפיננסים...
לקריאה לחץ כאן
 למידע נוסף - מלא פרטיך כאן
מאשר/ת קבלת מידע ממכללת מגמות
שלח