הסקירה היומית

הסקירה היומית

הסקירה היומית שלכם מתחילה כאן


המדור הזה נכתב על ידי מר שלמה קופר. הכשרתי במסחר, כמו גם תפקידיי כאנליסט במכללת מגמות ומנהל חדר המסחר האינטרנטי, מספקים לי כלים משמעותיים. אני יכול לתרום לכל סוחר מתוך הניסיון שצברתי לאורך השנים.
מדי יום נפרסם סקירה יומית שיכולה לעזור לכם במהלך מסחר במניות. המדור מיועד גם למי שעוסק במסחר על בסיס יומי וגם למי שמנסה לעשות את צעדיו הראשונים בתחום. אנו במכללת מגמות מאמינים כי הסקירה היומית יכולה ללמד לא מעט דברים, בעיקר לגבי תנודות השוק. אני מאחל לכם הצלחה וקריאה מהנה ופוריה, כך שתמשיכו להוביל את שוק ההון ולשבור שיאי רווח ותשואות.


המדור מתפרסם בימים: ג'-ו' בבוקר

שלמה קופר
        אנליסט שלמה קופר

בוא להכיר את שלמה קופר בכנס מסחר מתקדם ללא תשלום - לחץ כאן

26.5.2017 - שיא כל הזמנים נוסף: האם אמזון תוכל לפרוץ את רמת $1,000 ?

מדד ה- S&P 500 והנאסדק העפילו לשיאים טריים וחדשים ביום חמישי, כאשר השוק נשען על תנופה במניות הצריכה המחזורית לאחר דוחות טובים מבסט ביי (BBY) ורשתות קמעונאיות אחרות. סקטור הצריכה המחזורית (XLY) עלה 0.9% בעוד סקטור הקמעונאות (XRT) זינק 1.6% - היום הטוב ביותר לסקטור מאז ה-7 לדצמבר.
לקריאה לחץ כאן

25.5.2017 - שיא כל הזמנים: עסקת הענק של אופא"ק על הפרק

המניות בוול-סטריט הצליחו למתוח את הריצה האחרונה ליום 5 ברציפות ביום רביעי עם סגירה בשיא כל הזמנים, בעוד הפרוטוקולים של הפדרל ריזרב מישיבת המדיניות האחרונה הראו הסכמה רחבה סביב התוכנית להפחתת המאזן של הבנק המרכזי והצביעו על סבירות גבוהה להעלאת הריבית בחודש יוני הקרוב, כפי שהמשקיעים מצפים. המאזן של הפד, על רקע רכישות האג"חים בשנים האחרונות, גדל לכמעט 4 טריליון דולר, לעומת 800 מיליארד דולר לפני המיתון. כך שבמוקדם או במאוחר הבנק המרכזי היה צריך לטפל בכך.
לקריאה לחץ כאן

24.5.2017 - יום 4 רצוף של עליות!

המניות בוול-סטריט רשמו עליות ביום שלישי ומתחו את הימים הירוקים ברצף ל-4 במספר, לאחר שהבית הלבן שחרר את הצעת התקציב לשנת 2018. למרות שהנתונים הכלכליים שפורסמו ביום שלישי היו חלשים, המשקיעים נשמו לרווחה כי תוכנית התקציב הראשונה של טראמפ היתה בהתאם לציפיות ללא הפתעות.
לקריאה לחץ כאן

23.5.2017 - נסיעה חלקה

המניות עלו למעלה בוול-סטריט ביום נטול דרמות ביום שני, רגיעה מבורכת לאחר התנודתיות העזה בשבוע שעבר. הכותרות הפוליטיות האטו בעוד הנשיא דונאלד טראמפ ממשיך בנסיעה הראשונה שלו כנשיא מחוץ לגבולות ארה"ב, כאשר אתמול הוא עבר מערב הסעודית לישראל. לאחר פרסום עסקת הנשק הגדולה בשווי של מאות מיליארדי דולרים שנחתמה בין ארה"ב לערב הסעודית, מניות חברות הנשק זינקו. ג'נרל דיינמיקס (GD), רייטון (RTN), לוקהיד מרטין (LMT) כולן רצו לשיאים חדשים. יחד עם זאת הריצה התקררה במהלך היום ואלו סיימו בעליות של בין 0.6% ל-1.6%. תעודת הסל XAR שעוקבת אחרי מניות תעשיית הנשק והביטחון עלתה ב-1.11%.
לקריאה לחץ כאן

19.5.2017 - ריבאונד בחצי דופק; הצלחה מסחררת להנפקות!

וול-סטריט הצליחה להוציא לפועל ביום חמישי התאוששות פושרת בחצי דופק, לאחר יום מכירות החיסול האכזרי ביותר ב-8 החודשים האחרונים, כאשר הסיכויים להדחת טראמפ בשוק ההימורים יורדים מעט. קוני התחתיות שאבו עידוד מווידאו שהופץ מעדותו בקונגרס של ראש ה-FBI לשעבר ג'יימס קומי, בו הצהיר כי טראמפ לא התערב בחקירה הקושרת לכאורה את קמפיין הבחירות של טראמפ לבכירים בממשל הרוסי. 2 ההנפקות שיצאו לדרך אתמול סגרו את יומם הראשון בבורסה בהצלחה מסחררת. עוד על כך בהמשך.

18.5.2017 - הכאוס של טראמפ !

תיקון בשוק היה אמור לצאת במוקדם או במאוחר. אתמול המניות ספגו את יום מכירות החיסול הגדול ביותר מזה חודשים. וול-סטריט נחבטה ביום המכירות הגרוע ביותר מאז ספטמבר 2016 על רקע סדרה של התפתחויות באירועים שכולם קשורים לנשיא טראמפ: פיטוריו של ראש ה-FBI ג'יימס קומי בשבוע שעבר, רוסיה והיועץ לביטחון לאומי מייקל פלין. ואם להיכנס לפרטים הרי מזכר שדלף אתמול הצביע על כך שטראמפ ביקש מראש ה-FBI להפסיק חקירה שהתנהלה כנגד פלין וקשורה לרוסיה – "אני חושב שאתה יכול לוותר על זה", אמר לו טראמפ. כל אלו העלו את הסיכויים לפתיחת חקירה מטעם הקונגרס ואולי בהמשך אפילו הליכי הדחה. שוק ההימורים לדוגמה מצביע כעת על סיכויים של 25% לכך.
לקריאה לחץ כאן

17.5.2017 - הכוכבות של וול-סטריט!

וול-סטריט סיימה סיימה בעליות עם מדד הנאסדק שרץ למעלה זה היום ה-3 ברציפות. יחד עם זאת קשה לחשוב על שקט גדול יותר, כאשר מניות ה- S&P 500 נסחרות בטווח המסחר הצר ביותר מאז שנות ה-60 של המאה שעברה ומדד ה-VIX ממשיך את רצף המסחר הממושך מתחת ל-11 נקודות. מניות הטכנולוגיה הגדולות עדיין נותרו אצל המשקיעים כנקודת משיכה לקניות, כך שקבוצה קטנה של כוכבות הצליחו למשוך את הנאסדק לשיאים חדשים.
לקריאה לחץ כאן

16.5.2017 - הפריצה!

המניות בוול-סטריט רצו למעלה ביום שני ונהנו מהמשך התנאים הקלים והתנודתיות הנמוכה ששולטים בבורסה ב-3 החודשים האחרונים. מניות הלארג' קאפ שמרכיבות את מדד ה- S&P 500, סגרו מעל לרמה של 2,400 נקודות בפעם הראשונה והשיגו שיא היסטורי חדש. כעת כאשר ההתנגדות האחרונה הוסרה, הסוחרים ממתינים לראות האם מדד ה- S&P 500 יוכל להשתחרר לתנועה חיובית נוספת. טכנאים רבים מדברים על רמת 2,440 נקודות. יהיה חשוב לראות האם מעט יותר כוח יכול להגיע למניות הקטנות ולבנקים על-מנת לאשר את התנועה האחרונה. זה מה שבנתיים חסר.
לקריאה לחץ כאן

12.5.2017 - היה יכול להיות יותר גרוע...

המניות בוול-סטריט נסחרו בירידות ביום חמישי, לאחר דוחות רווח מאכזבים מרשתות הקמעונאות ובראשן מייסיס (M) וקוהלס (KSS) שהציתו גל מכירות חיסול בכל סקטור הקמעונאות ועוררו חששות כי הצרכנים אינם מוציאים מספיק על-מנת לדרבן את הכלכלה.
לקריאה לחץ כאן

11.5.2017 - אחרי הנעילה: סנאפצ'אט נופלת 18%

 אחרי הנעילה: סנאפצ\'אט נופלת 18% וידאו: זהו האלמנט הקשה ביותר עבור סוחרים! המניות בוול-סטריט סיימו בצורה מעורבת ביום רביעי בעוד המשקיעים עיכלו את פיטוריו הפתאומיים של ראש ה- FBI ג\'יימס קומי ע"י הנשיא דונאלד טראמפ, כמו גם דוחות רווח מדיסני (DIS) ונבידיה (NVDA). מדד הדאו-ג\'ונס סיים בירידות קלות בעוד מדד הנאסדק נסק לשיא היסטורי חדש. טראמפ אמר...
לקריאה לחץ כאן

10.5.2017 - אי של שלווה!

למרות שמניות פנדורה (P) ו-ואלינט (VRX) סיפקו עניין לסוחרים אתמול, המדדים הרחבים המשיכו לעשות שום דבר. מדדי המניות התנדנדו חסרי מטרה סביב קו האפס ביום שלישי, באחד מימי המסחר השקטים ביותר זה עשורים. ללא זרזים בפעולה, מדד ה- S&P 500 שילב להילוך סרק. איתות לשלווה בוול-סטריט הגיע ממדד ה-VIX, הידוע גם כמדד ה'פחד' שרשם שיא כאשר נסחר 12 ימים ברציפות מתחת לרמה של 11 נקודות. במילים אחרות, מעולם המשקיעים לא הרגישו כל-כך נינוחים.
לקריאה לחץ כאן

9.5.2017 - אפל לשווי שוק של טריליון דולר ?

מניית אפל (AAPL) נתנה למדד הדאו-ג'ונס את הכל עם זינוק של 3% לשיא כל הזמנים, אך המדד הצליח רק להתנדנד סביב קו האפס ביום שני. גם זינוק בענקית הטכנולוגיה לא הצליח להיות מתורגם ללחץ קניות רחב. כמו-כן שחקני השוק התעלמו בגדול מניצחונו המוחץ של עמנואל מאקרון, שהפך בתחילת השבוע לנשיאה החדש של צרפת.
לקריאה לחץ כאן

מים עמוקים: הנפט צולל 5% !

המניות בוול-סטריט סיימו בצורה מעורבת ביום חמישי לאחר שהתאוששו מחולשה מוקדמת. המסחר במניות וול-סטריט ממשיך להתנהל הצידה בתבנית מסחר צרה, כפי שהיה המצב בשבועיים האחרונים כאשר המניות הגדולות עוצרות בסמוך לשיאים מחודש מרץ. יחד עם זאת היתה הרבה תנועה אתמול, כל עוד יודעים לחפש היכן, בעוד הסחורות נחבטות בצורה חדה, על רקע חששות לבעיות בסקטור הפיננסים בסין, שם הסחורות התעשייתיות משמשות בחלק מהמקרים בטוחות להלוואות, כמו גם תנועות היפוך בחלק ממניות המפתח בתחום הטכנולוגיה כמו טסלה (TSLA) ופייסבוק (FB) על רקע תוצאות מאכזבות.
לקריאה לחץ כאן!

הריבית ללא שינוי

המניות הגדולות בארה"ב המשיכו להיסחר בטווח מסחר צר ומוגדר היטב, במסגרת הגבולות הצרים במיוחד של תבנית ההתכנסות בת החודשיים על רקע ההתנגדות שקיימת מהשיא שנקבע בתחילת מרץ. הודעת המדיניות של הפדרל ריזרב עברה ללא תגובה מיוחדת בשוק, בעוד קובעי המדיניות לא רואים בשטף הנתונים הכלכליים החלשים האחרונים סיבה להימנע מהמשך העלאות ריבית.
לקריאה לחץ כאן

אחרי הנעילה: דוחות לא מבריקים לאפל

מדד הנאסדק מוטה הטכנולוגיה רשם שיא חדש נוסף ביום שלישי, בעוד שאר השוק פשוט דרך במקום סביב הרמות המוקדמות מחודש מרץ. זוהי התוצאה של העובדה כי הקונים בשוק מתמקדים בקבוצה צרה של מניות טכנולוגיה גדולות שמובילות את העליות האחרונות.
לקריאה לחץ כאן
 למידע נוסף - מלא פרטיך כאן
מאשר/ת קבלת מידע ממכללת מגמות
שלח