הסקירה היומית

הסקירה היומית

הסקירה היומית שלכם מתחילה כאן


המדור הזה נכתב על ידי מר שלמה קופר. הכשרתי במסחר, כמו גם תפקידיי כאנליסט במכללת מגמות ומנהל חדר המסחר האינטרנטי, מספקים לי כלים משמעותיים. אני יכול לתרום לכל סוחר מתוך הניסיון שצברתי לאורך השנים.
מדי יום נפרסם סקירה יומית שיכולה לעזור לכם במהלך מסחר במניות. המדור מיועד גם למי שעוסק במסחר על בסיס יומי וגם למי שמנסה לעשות את צעדיו הראשונים בתחום. אנו במכללת מגמות מאמינים כי הסקירה היומית יכולה ללמד לא מעט דברים, בעיקר לגבי תנודות השוק. אני מאחל לכם הצלחה וקריאה מהנה ופוריה, כך שתמשיכו להוביל את שוק ההון ולשבור שיאי רווח ותשואות.


המדור מתפרסם בימים: ג'-ו' בבוקר

שלמה קופר
        אנליסט שלמה קופר

בוא להכיר את שלמה קופר בכנס מסחר מתקדם ללא תשלום - לחץ כאן

18.8.2017 - 'ריצת טראמפ' הופכת ל'רוח נגדית' לשוק המניות

המניות בוול-סטריט סיימו בירידות חדות ביום חמישי ודרדרו את מדד הסמולקאפס (IWM) לסגירה מתחת לממוצע נע ל-200 יום בפעם הראשונה מאז יוני 2016. השילוב בין פרסום הפרוטוקולים מישיבת הפד ביום רביעי שהצביעו על הצורך בהצרה מוניטרית למרות האינפלציה הנמוכה, העמדה הנלוזה של טראמפ כלפי מקרה האלימות בווירג'יניה בתחילת השבוע ופירוק פורום היועצים המנהלים יחד עם פיגוע הדמים בברצלונה, שלחו את המשקיעים לדלתות היציאה.
לקריאה לחץ כאן

17.8.2017 - טראמפ עוצר את העליות

המניות בוול-סטריט הצליחו להתחזק מעט ביום רביעי, אך סיימו הרחק מהגבוה היומי, בעוד החששות מצטברים סביב האג'נדה של הנשיא דונאלד טראמפ ופרסום הפרוטוקולים של הפדרל ריזרב מפגישתו האחרונה שהצביעו על החששות של הבנקאים מהאינפלציה הנמוכה.
לקריאה לחץ כאן

16.8.2017 - המשקיעים ביום רביעי ממתינים לפד

המניות סיימו כמעט ללא שינוי ביום שלישי בעוד ירידות במניית הום דיפו (HD) וברשתות קמעונאיות אחרות, על רקע תוצאות הרווח, קיזזו נתונים מעודדים על נתוני מכירות הרשתות הקמעונאיות שפורסמו טרם פתיחת המסחר.
לקריאה לחץ כאן

15.8.2017 - רגיעה במתיחות, וול-סטריט קופצת!

המניות בוול-סטריט התאוששו ביום שני ממכירות החיסול בשבוע שעבר, כאשר מדד ה- S&P 500 רושם את יום העליות החזק ביותר מאז אפריל, על רקע ירידה בחששות מהקונפליקט בין צפון קוריאה וארה"ב. מניות הטכנולוגיה נתנו למדד את הדחיפה החזקה ביותר. מניית אפל (AAPL) בעלת המשקל הכבד ביותר במדד רצה 1.5% בעוד סקטור הטכנולוגיה (XLK) סיים עם קפיצה של 1.6%.
לקריאה לחץ כאן

11.8.2017 - מצפון תיפתח הרעה!

זה לקח זמן, אך לבסוף המתיחות הגואה בין צפון קוריאה לארה"ב הגיעה לוול-סטריט והמדדים צונחים. מדד ה- S&P 500 רשם את יום הירידות הגדול ביותר מזה כמעט 3 חודשים ביום חמישי, בעוד המשקיעים מחפשים מפלט בנכסי חופי המבטחים. מניות הטכנולוגיה (XLK) הובילו את הנפילות, על רקע עלייה במתיחות ומפלס חילופי האגרסיות בין ארה"ב לצפון קוריאה.
לקריאה לחץ כאן

10.8.2017 - מחזה סוריאליסטי: שלווה בצל מתיחות הגרעין

מחזה סוריאליסטי: שלווה בצל מתיחות הגרעין מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מגמות" וידאו: \'האומנות האבודה\' של המסחר הדפנסיבי המניות בוול-סטריט הצליחו לקזז משמעותית ירידות חדות יותר לקראת סוף המסחר ביום רביעי, בעוד המשקיעים מצליחים לשים בצד את החששות הגיאופוליטיים לאחר אזהרת ה"אש וזעם" שהטיח הנשיא טראמפ בצפון קוריאה. במקום זאת ציידי...
לקריאה לחץ כאן

אש וזעם

המניות בוול-סטריט סגרו באדום ביום שלישי לאחר מכירות בחלק השני של יום המסחר בעוד המשקיעים נוהרים לחופי מבטחים לאחר שהנשיא דונאלד טראמפ הבטיח להגיב באופן אגרסיבי לכל איום מצפון קוריאה. לאחר שהמדדים נסוגו משיא כל הזמנים בתחילת יום המסחר, 3 המדדים הגדולים בוול-סטריט שינו כיוון לאחר שטראמפ אמר כי צפון קוריאה "תפגוש אש וזעם" כפי שהעולם עוד לא רע מעולם אם תאיים על ארה"ב. התגובה של טראמפ היתה אגרסיבית וזו הסיבה מדוע השוק הסתובב לטריטוריה שלילית.
לקריאה לחץ כאן

8.8.2017 - מכונת הדוחות בוול-סטריט

מדד הדאו-ג'ונס סגר בעליות קלות ביום שני עם שיא היסטורי 9 ברציפות. מדד ה- S&P 500 הצליח לסיים אף הוא בעליות קלות, כאשר עליות בסקטור הצריכה והטכנולוגיה מקזזים ירידות בסקטור האנרגיה. מחזורי המסחר היו רדודים יחסית, בעוד למשקיעים אין סיבה לקחת הימורים גדולים כאשר הקונגרס והממשל האמריקאי יצאו לפגרה.
לקריאה לחץ כאן

4.8.2017 - דריכות לקראת דו"ח התעסוקה הרשמי

המסחר בוול-סטריט ביום חמישי נסגר תוך מגמה מעורבת. מדד ה- S&P 500 והנאסדק רשמו ירידות בשל לחץ ע"י מניות כמו אמזון (AMZN) ואפל (AAPL) ומניות טכנולוגיה גדולות אחרות, בעוד הדאו ג'ונס רשם יום עליות ושיא 7 רצוף, יום לאחר שמדד הדאו חצה לראשונה את רמת המפתח 22,000 נקודות. זה היה יום המסחר העמוס ביותר בכל עונת הדוחות עד כה, עם עשרות חברות שדיווחו אתמול.
לקריאה לחץ כאן

3.8.2017 - אפל דוחפת את הדאו לסגירה היסטורית מעל 22,000 נקודות!

מדד הדאו-ג'ונס חצה את רמת המפתח 22,000 נקודות ביום רביעי, בפעם הראשונה בהיסטוריה, על רקע אופטימיות מדוחות הרווח הנהדרים של אפל (AAPL) שנסחרת במדד. הדאו השיג לראשונה את רמת 20,000 הנקודות בסוף ינואר האחרון ואז חצה את רמת 21,000 הנקודות קצת יותר מחודש לאחר מכן ב-1 למרץ. AAPL זינקה ב-4.73% לשיא היסטורי חדש לאחר שהחברה הציבורית הגדולה ביותר בעולם דיווחה על תוצאותיה לרבעון ה-2 של השנה. AAPL רושמת עליה של 36% מתחילת השנה.
לקריאה לחץ כאן

2.8.2017 - הדאו מתקרב ל-22,000 נקודות

חודש אוגוסט נפתח ברגל ימין עם עליות בכל המדדים הגדולים בוול-סטריט. מדד הדאו-ג'ונס רשם יום עליות 5 ברציפות ביום שלישי והתקרב לרמת 22,000 הנקודות, בעזרת מניית גולדמן זאקס (GS), ג'יי.פי.מורגן (JPM) ועוצמה במניות בנקים אחרים. אפל (AAPL) עלתה 0.89% כאשר המשקיעים ממתינים לדוחות הרווח שהחברה שיגרה אחרי הנעילה. השוק רוצה ללכת למעלה והולך למעלה, עם 5 שיאים היסטוריים חדשים בחודש יולי, כאשר המשקיעים מסתכלים יותר על המספרים ופחות על האנשים בוושינגטון.
לקריאה לחץ כאן

1.8.2017 - מחליפים דף על לוח השנה

מסכמים בוול-סטריט את חודש יולי שהיה נהדר לשוק המניות האמריקאי עם עליה של 1.9% במדד ה- S&P 500. מדד הדאו-ג'ונס עלה במהלך החודש 2.5%, אך הנאסדק עשה יותר טוב משניהם עם עליה חדה של 3.4% למרות הירידות החדות במדד שנרשמו ביום חמישי שעבר. הדולר התדרדר במהלך החודש 2.9%, בביצועים הגרועים ביותר שלו מאז מרץ 2016. הזהב רשם עליה של 2.5% במהלך החודש – הביצועים הטובים ביותר מאז פברואר.
לקריאה לחץ כאן

28.7.2017 - היפוך תנועה תוך יומי

נפילה במניות הטכנולוגיה והתחבורה הובילה את מדד ה- S&P 500 לירידות ביום חמישי, ביום עמוס בדוחות רווח מצד פירמות אמריקה. סקטור התחבורה (IYT), אשר פעמים רבות נתפס כאינדיקטור לחוסנה של הכלכלה כולה, סגר בירידה חריפה של 3.1%, לאחר תחזית מעוררת דאגה מצד חברת השיגור והשילוח הבינלאומית יו.פי.אס (UPS). סקטור התחבורה נפל לרמתו הנמוכה ביותר מזה חודשיים וגרר גם את המתחרה של UPS, פדקס (FDX) לירידות.
לקריאה לחץ כאן

27.7.2017 - עונת הדוחות מתקתקת כמו שעון

המניות בוול-סטריט טיפסו לשיאים היסטוריים ביום רביעי לאחר שהפדרל ריזרב שמר על הריבית ללא שינוי ובעקבות דוחות רווח חזקים מבואינג (BA) ואיי.טי.אנד.טי (T). כפי שהיה צפוי ע"י המשקיעים, הפדרל ריזרב לא שינה את הריבית ואמר כי הוא ממשיך במסלול האיטי של הקשחה מוניטרית. כמו-כן הבנק המרכזי הודיע כי הוא צפוי להתחיל לצמצם את מאזנו המאסיבי שמחזיק אגרות חוב "יחסית בקרוב" והמשקיעים ראו בכך הבעת אמון בכלכלת ארה"ב.
לקריאה לחץ כאן

26.7.2017 - דוחות רווח טובים דוחפים את וול-סטריט לשיא חדש!

המניות בוול-סטריט נסקו לשיאים היסטוריים חדשים ביום שלישי, הודות לתוצאות רווח טובים מהצפוי של קאטרפילר (CAT) ומקדונלד'ס (MCD) שפרסמו את דוחות הרווח לפני צלצול הפעמון בפתיחה והובילו את המניות לסיים עם זינוק של 5.9% ו-4.8% בהתאמה. המשקיעים ממתינים כעת לדוחות הרווח של פייסבוק (FB) היום אחרי הנעילה ואמזון (AMZN) ביום חמישי אחרי הנעילה.
לקריאה לחץ כאן
 למידע נוסף - מלא פרטיך כאן
מאשר/ת קבלת מידע ממכללת מגמות
שלח