מאמרים בתחום המסחר במניות

מאמרים בתחום המסחר במניות

מאגר המאמרים הכתוב שלנו עומד לרשותך ללא תשלום. המאגר מכיל עשרות שיעורים אשר נכתבו על ידי מרצים ואנליסטים במכללת מגמות, כולם סוחרי מניות מקצועיים. אנו מאמינים שחומר לימודי זה יכול להעשיר את ידיעותיך ולשפר את יכולותיך. בהצלחה!

למאמרים לימודיים בתחום שוק ההון - לחץ כאן

לבלוגים וטורי דעה - לחץ כאן
האם לסחור זה מקצוע?

האם לסחור זה מקצוע?

האם לסחור משמעו לעבוד? האם זו עבודה לגיטימית? ואולי מדובר רק בהימורים לא רציניים? לדעתנו התשובה ברורה, מאות אלפים (אם לא מיליונים) ברחבי העולם שעיסוקם העיקרי הינו מסחר בשוק ההון כמקור פרנסה, מאשרים את העובדה כי לסחור זה מקצוע ומטרתו: להרוויח כסף!
לקריאה לחץ כאן!
הפסיכולוגיה במסחר

הפסיכולוגיה במסחר

יש הסבורים כי בקיאות בחומר התיאורטי תניב הצלחות מסחררות, ישנם כאלה הסבורים כי השימוש במודלים למיניהם, המנטרלים תחושות ורגשות, ייתרמו להצלחתם במסחר בניירות ערך, ישנם הסבורים כי מעט מזל לא יזיק וישנם אחרים, וייתכן שמעטים, הסבורים כי הכרת החולשות האנושיות והמלחמה המתמדת באויבים מבפנים, היא המפתח הנכון למסחר מוצלח בשוק המניות.
לקריאה לחץ כאן!
יומן מסחר

יומן מסחר

טעויות הן נדבך חשוב בעיצובו של כל סוחר מניות מקצועי. כל הסוחרים ותיקים וטירונים כאחד מבצעים טעויות. השאלה החשובה היא האם ישכיל הסוחר לנצל את טעויותיו לצורך תיקון דרכיו או יבזבז אותן לריק. טעויות, מעצם היותן בלתי נמנעות, הן נכס חשוב וככל נכס חשוב אחר יש לשמרן, להסיק מהן את המסקנות ולתעדן. הדרך הנכונה ביותר לעשות זאת היא באמצעות ניהול של יומן פעילות.
חשיבות ניהול יומן מסחר
3keys

3 מפתחות לפתוח את הדלת למסחר מוצלח

אם אתם רוצים להיות סוחרים מנצחים בטווח הארוך ישנם 3 אלמנטים של מסחר שחייבים להיות במקום. אם תעשו את 3 הדברים האלו לא תוכלו להפסיד בטווח הארוך. אם חסר לכם אחד מהם ככל הנראה לא תוכלו לשרוד לאורך זמן כסוחרים פעילים. 3 הדברים הפשוטים האלו עובדים ביחד בצורה מסונכרנת כדי לשמור אתכם כסוחרים רווחיים בשווקים.
לקריאה לחץ כאן!

העלאות ריבית - זה טוב לשוק המניות?

נדמה כי בשנים האחרונות שכחנו כי הכסף עולה גם כסף. הריבית במשק האמריקני מאז 2009 בשפל היסטורי של 0.25% בלבד. האם הבנק המרכזי של ארה"ב עומד לחזור ולהעלות את הריבית? ומדוע שלמה קופר חושב שזה דווקא טוב לשוק המניות? בנוסף מיהן המניות שצפויות להינות מעליית הריבית?
לקריאה לחץ כאן!
בורסה למתחילים

בורסה למתחילים

מדריך בורסה למתחילים בזמנים בהם הריבית במשק נמצאת בשפל של כל הזמנים וההשקעה בנדל"ן איננה תמיד אופציה בשל המחירים הגואים והמגבלות השונות על שוק המשכנתאות, רבים פונים אל שוק ההון כאפיק השקעה חלופי. מכללת מגמות שמה לעצמה כמטרה להוביל את תחום החינוך הפיננסי ולספק לתלמידיה את כלל הידע והמיומנות הנדרשים על מנת שיוכלו לממש את מלוא הפוטנציאל הטמון...
לקריאה לחץ כאן
מסחר בבורסה

מזל טוב אדון שוק!

מזל טוב אדון שוק! השוק השוורי שלנו הפך לבן 5 השבועוזה לא מעט בהתחשב בעובדה שהשווקים השווריים במהלך 80 השנים האחרונות שרדו בממוצע 3.8 שנים. הסקפטיים טוענים שהשוק הזה מבוגר מדי מכדי להמשיך לצעוד למעלה. מהם הטיעונים השליליים נגד השוק ומהי עמדתו של האנליסט הראשי של מכללת מגמות שלמה קופר?
לקריאה לחץ כאן!
מסחר בבורסה

ללמוד כיצד להביס את השוק

במאמר זה שלמה קופר שואל את השאלה הנחרצת: מדוע חלק מהאנשים מצליחים באופן יוצא דופן להכות את תשואת השוק ולהרוויח בצורה עקבית בעוד אחרים נכשלים? השוק הוא זהה עבור משקיע אחד בדיוק כמו למשקיע השני והשלישי. ועדיין הרבה משקיעים לא מצליחים להדביק את תשואת השוק ומפגרים משמעותית אחריו, אפילו כאשר השוק האמריקני בימים אלו שובר שיאים היסטוריים חדשים. אז מה ההבדל בין הביצועים של אדם אחד למשנהו?
לקריאה לחץ כאן!
מסחר במניות

שיעור לימוד בשוק ההון ממשחקי החורף האולימפיים!

בימים אלו נערכים המשחקים האולימפיים בסוצ'י שברוסיה. שלמה קופר חזר משם לא רק עם רשמים אלא עם תובנות משמעותיות על המסחר בשוק ההון
לקריאה לחץ כאן!
לימודי שוק ההון

קריירה שניה עושים בשוק ההון

קצב החיים המהיר והשינויים הטכנולוגיים והתעסוקתיים, מובילים לכך שבעשור השני של שנות האלפיים שינויי קריירה הינם נפוצים ומקובלים. בין אם מדובר במעבר לתחום עיסוק חדש או בקריירה נוספת, ההתלבטות לגבי מסלול לקריירה שנייה איננה פשוטה. זאת מאחר שבגילאים מתקדמים רמת הציפיות מטיב העבודה ומאפשרויות הקידום גבוה בהרבה. לכן, חשוב לדעת כי אחת האופציות האפשריות...
לקריאה לחץ כאן
שוק ההון למתחילים

הכשרה מעשית בשוק ההון

הכשרה מעשית לשוק ההון ניתן לרכוש בעזרת קורס ייעודי במכללה מקצועית, המתמחה בנושאי הפיננסים ושוק ההון. המכללה מעסיקה מרצים ומנחים מנוסים בעלי הכשרה וידע מעשי בשוק, המסוגלים לספק כלים והכשרה מעשית לתלמידים. ההכשרה המעשית כוללת בין היתר חדר עסקאות אינטרנטי המכונה גם חדר מסחר, שמעניק התנסות ממשית בענף, וכן מידע וייעוץ עדכני אודות ביצוע השקעות בזמן אמת....
לקריאה לחץ כאן
קורסים בשוק ההון

לימודי שוק ההון - הופכים תחביב למקצוע

רבים מקרב הציבור מוצאים עניין בשוק ההון, ונהנים להשקיע בו סכומי כסף מסוימים באופן עצמאי או בעזרת אפיקי השקעה סולידיים המוצעים על ידי בנקים ויועצי ההשקעות. יחד עם זאת, מי שרוצה לקחת את התחביב צעד אחד קדימה לכיוון של מקצוע עיקרי ומכניס, יוכל לעשות זאת בעזרת קורס לימודי שוק ההון. לעלות רמה עם קורס שוק ההון אנשים שמשקיעים בשוק ההון ללא ידע והכשרה, עושים...
לקריאה לחץ כאן
לימודי נדלן

מקבלים כלים מעשיים בקורס יזמות נדל"ן

ענף הנדל"ן הינו ללא ספק אחד מעמודי התווך של הכלכלה המקומית והעולמית, ואילו יזמות נדל"ן מהווה מפתח להצלחה כלכלית ולקריירה רווחית בענף. על מנת להצליח בתחום המרתק זה יש לגשת ללימודים במכללה מקצועית ואיכותית, המעניקה לבוגריה ידע וכלים מעשיים הנדרשים להפיכת פוטנציאל נכסי לרווח פיננסי ממומש. כלים אלו עשויים לשמש בעלי נכסים וקרקעות פרטיים שרוצים...
לקריאה לחץ כאן
לימודים בשוק הון

עושים קריירה בשוק ההון

שוק ההון הינו תחום דינאמי, מהיר ופעיל ביותר, הדורש קבלת החלטות פיננסיות ברגע נתון. אכן, עבור אנשים רבים מדובר בענף מאתגר ונחשק המבטיח קריירה מכובדת עם אפשרויות פרנסה, תעסוקה והתפתחות. לכן, חשוב לדעת כי מכללה מקצועית ואיכותית המתמקדת בשוק ההון מעניקה כלים מעשיים לבוגריה, אשר יוכלו להשתלב באחד מענפיו של התחום המרתק כעיסוק מרכזי או כהכנסה נוספת ופאסיבית.
לקריאה לחץ כאן
קורס מסחר במניות

עשרה דברים שסוחרים לא מצליחים אומרים

עשרה דברים שסוחרים לא מצליחים אומרים- החל מהאשמת מנהל התיק וכלה בציפייה שמשהו אחר הולך לקרות
לקריאה לחץ כאן!