קורס הכנה למבחן המתווכים

קורס הכנה למבחן המתווכים

מכללת מגמות
מכללת מגמות - המכללה הוותיקה והמובילה במדינת ישראל ללימודי שוק ההון והנדל"ן.
במכללה מספר רב ומגוון של קורסים בנושאי שוק ההון, מסחר במניות והשקעות ויזמות נדל"ן.

מטרת הקורס
להכיר את תחום תיווך הנדל"ן ולעמוד במבחן המתווכים במטרה להוציא רישיון תיווך.

מבנה הקורס
העיסוק בתיווך מקרקעין מחייב מעבר בחינה וקבלת רישיון תיווך מטעם משרד המשפטים.
קורס ההכנה סוקר בצורה מרתקת את החוקים ופסקי הדין הנדרשים ללימוד לבחינה, לצד תרגול פרקטי של מספר גבוה של סימולציות הכוללות פתרון בנק שאלות בחינה ומתן דוגמאות רבות מהשטח, זאת לצד מעקב רציף על קצב התקדמות התלמידים.
תפיסת העולם המנחה אותנו היא שהמורים המלמדים יהיו מעולים! מומחים בתחומם ובעלי ניסיון! ועל המורה להעביר את החומר בצורה מעניינת ומהנה, מלאת דוגמאות והמחשות , באופן שבו התלמידים יבינו ויפנימו את החומר הנלמד ולתת להם את הכלים, על מנת לעבור את הבחינה ובעתיד וליישם את הכללים הנלמדים בשטח, זאת לצורך יצירת אמינות ובידול מקצועי אצל הלקוחות. תפיסה זו וקורס זה מותאם גם לאנשים אשר מעוניינים בשינוי קרירה ולא עברו מבחן זמן רב.

משך הלימודים
• 7 מפגשים – 4 שעות כל מפגש.

• לבוגרים תוצע עבודה בסניפי רשת "אל- הנכס" ברחבי הארץ.

• הננו מתחייבים כי מי שישלים את כל משימות הקורס, ישקיע את הזמן הנדרש והכל במטרה לעבור את הבחינה ובסופו של יום לא עבר, יהיה זכאי לקורס חוזר!

צוות המרצים
עו"ד שרון הר-זהב יועצת משפטית של רשת "אל-הנכס"
עו"ד אתי אפשטיין המתמחה ועוסקת בדיני מקרקעין

הינן מרצות בעלות ידע וניסיון עשיר בלימוד והכנה נכונה לקראת מבחן המתווכים .

קורס הכנה לבחינת הרישוי תיווך במקרקעין – סילבוס

מפגש ראשון – חוק המתווכים - מיהו המתווך, מי רשאי לקבל רישיון תיווך, חובותיו וזכויותיו של המתווך, טפסי החתמה כתנאי לקבלת עמלת התיווך, טפסי בלעדיות עפ"י החוק, חובת הגינות וזהירות, איסור פעולות משפטיות, וועדת המשמעת בבחינה: אגרות, נוהלי בחינה, ערעור, סמכויות רשם המתווכים.

מפגש שני – חוק הגנת הצרכן - הגדרות: המתווך כעוסק, האם חוק הגנת הצרכן חל על מתווכים, לקוח כצרכן, חוברת, הטעיה, ניצול מצוקה, עונשין ותרופות, אחריות נושא משרה, פיצויים, פיצויים לדוגמא, ביטול מכר, גודל אותיות בחוזה אחיד.

מפגש שלישי - חוק החוזים+תרופות + חוזים אחידים - חוזים ככלי לפתרון סכסוכים, איך נכרת חוזה, איך מבטלים חוזה, קיום חוזה, חובת תום הלב, אכיפת חוזה, קיזוז, מה ניתן לתבוע במקרה של הפרת חוזה, חוזה אחיד מהו

מפגש רביעי – חוק המקרקעין - הגדרות, בעלות במקרקעין, עסקעות ורישומן בטאבו, כללי שיתוף במקרקעין, פירוק שיתוף במקרקעין, הצמדות, סכסוכים בבית משותף, זכויות במקרקעין: בעלות, שכירות, זיקת הנאה וזכות קדימה. תמ"א 38.

מפגש חמישי – חוקי המכר – רכישה מקבלן - רכישת דירה חדשה מקבלן, אחריות קבלן לתיקון נזקים, תקופת הבדק ותקופת האחריות, חובה למסירת מפרט טכני, חובת מסירה בזמן. הבטחה כלכלית של הכספים שנמסרים לקבלן על ידי הרוכש, שיטת השוברים וערבויות בנקאיות.

מפגש שישי – חוק התכנון והבניה - מוסדות התכנון וסמכויותיהן: המועצה הארצית, הוועדה המחוזית והוועדה המקומית. תכנית מתאר ארצית, תכנית מתאר מחוזית ותכנית מתאר מקומית, התנגדויות, היטל השבחה.
• רישוי עסקים – האם מתווך במקרקעין חייב רישיון עסק, אילו עסקים טעוני רישוי, חובת קבלת רישיון עסק וצו רישוי עסקים.
• חוק העונשין – זיוף, מרמה, הונאה בידי נושים, התחזות.
• חוק הירושה - דיני הירושה וחלוקת נכסי עיזבון.
• הוצאה לפועל - מכירת נכסים בהוצאה לפול ומערכת היחסים בין החייב לכונס הנכסים.
• חוקי מקרקעי ישראל + חוקים נוספים - הגדרות: מקרקעי ישראל-מדינה, רשות הפיתוח וקק"ל, איסור העברת בעלותם, היתר העברת בעלותם, ועוד...

מפגש שביעי – חזרות ותרגולים - חזרה על החומר, הדגשים, טיפים לפתירת המבחן.

מרתון בחינות – תרגול ופתירת מבחנים

לאתר אל הנכס לחץ כאן

לסרטון הסבר על אל הנכס לחץ כאן

בנוסף
עלויות שיש לקחת בחשבון במידה ואתם מעוניינים לגשת למבחן המתווכים יש להירשם דרך אתר רשם המתווכים https://realestate.justice.gov.il תוך תשלום אגרת בחינה של כ- 500 ₪ לרשם המתווכים (אין קשר למוסד הלימודים זאת אגרה שעוברת למשרד המשפטים כל נבחן חייב לשלם)

מבחן המתווכים, בבנייני האומה בירושלים.

לקורס השקעות וייזום בנדל"ן - לחץ כאן


 למידע נוסף - מלא פרטיך כאן
מאשר/ת קבלת מידע ממכללת מגמות
שלח