מסלול יזמות ותיווך נדל"ן

מסלול יזמות ותיווך נדל"ן

מכללת מגמות - המכללה הוותיקה והמובילה במדינת ישראל ללימודי שוק ההון, המסחר במניות ויזמות הנדל"ן.

מסלול יזמות ותיווך נדל"ן – מיועד לפרטיים המעוניינים לעסוק בתחום הנדל"ן כיזמים או כמתווכים. ההכשרה כוללת השמה בתחום ואינה דורשת רקע מוקדם.

מבנה ההכשרה - המסלול כולל 2 קורסים (21 מפגשים פרונטאליים + 12 מפגשי וובינר) המסלול מאד פרקטי, משלב תרגולים מעשיים ויציאה לשטח, מועבר ע"י מרצים שעוסקים בהשקעות וייזום נדל"ן למחייתם. במהלך המסלול יוצעו לתלמידים מספר אפשרויות נבחרות להשקעה בנדל"ן בישראל ובחו"ל.

ניתן לחזור על המפגשים הפרונטאליים במשך שנה ללא הגבלה.

מרצים - את הקורס יעבירו טובי המרצים מתחום הנדל"ן במדינת ישראל, מרצים עם ניסיון מובהק ועשיר בתחום, שעיסוקם המרכזי הוא יזמות ותיווך בנדל"ן.


המרצה הראשי: שי שור

מרצה בכיר ללימודי הנדל"ן והמנהל המקצועי של חטיבת הנדל"ן במכללת מגמות. שור צבר עם השנים ניסיון מעשי בהשקעות נדל"ן בארץ ובחו"ל, ואף הקים חברה מצליחה לפתרונות נדל"ן בשם "שור יזמות". שור הינו בעל ידע נרחב וניסיון עשיר מאוד בתחום לימודי הנדל"ן.


מה נלמד – במסלול זה תלמד לעומק את תחום יזמות הנדל"ן, כיצד בוחנים את השוק לפני השקעה, מימון ומשכנתאות, הערכת שווי נכסים, נדל"ן בארץ ובחו"ל, תמ"א 38 ואקזיטים, הכנה למבחן המתווכים. מסלול זה ניתן לעבור גם בצורה אישית.

מסלול זה מתקיים בסניפים: פתח תקווה, ירושלים, רחובות, חיפה ובאר שבע.תהליך ההכשרה נמשך כ – 6 חודשים והוא כולל:

• קורס השקעות ויזמות נדל"ן – קורס בן 14 מפגשים פרונטאליים ו 12 מפגשי וובינר בהם תלמד כיצד בוחנים את השוק לפני השקעה, מימון ומשכנתאות, הערכת שווי נכסים, נדל"ן בארץ ובחו"ל, תמ"א 38 ואקזיטים ועוד.

• 12 שיעורי הוובינר האינטרנטיים - מהווים ערך מוסף למסלול ההכשרה, וכוללים דגש מיוחד על פרקטיקה נדל"נית לטובת ביצוע עסקאות, וכן אפשרות לתלמידים על מנת לקבל עזרה אישית של המנהל המקצועי, שי שור, לטובת שאלות מקצועיות ועזרה אישית בנושא פרויקט הגמר של המסלול.

• קורס הכנה לבחינת הרישוי תיווך במקרקעין – קורס בן 7 מפגשים קורס ההכנה סוקר בצורה מרתקת את החוקים ופסקי הדין הנדרשים ללימוד לבחינה, לצד תרגול פרקטי של מספר גבוה של סימולציות הכוללות פתרון בנק שאלות בחינה ומתן דוגמאות רבות מהשטח, זאת לצד מעקב רציף על קצב התקדמות התלמידים.סילבוס קורס השקעות ויזמות נדל"ן

1. מפגש ראשון – מבוא לשוק הנדל"ן – במפגש זה נלמד על מבוא לעולם הנדל"ן והיזמות. מושגי יסוד. המשקיע הפרטי. נדל"ן מניב. השקעת נדל"ן מול אפיקים אחרים וכו'

2. מפגש שני – בחינת השוק לפני רכישה – במפגש זה נלמד על בחירת העיר והמיקום לפעילות. ניתוח אזורים, עבודה מול רשויות מקומיות, איסוף מידע, עבודת שטח יעילה וניתוח תוכניות.

3. מפגש שלישי – משכנתאות – במפגש זה נכיר את תחום המשכנתא וההלוואות, תמהיל משכנתאות, מיחזור ועוד.

4. מפגש רביעי – השבחת הנכס – במפגש זה נלמד כיצד להשביח נכס, איתור הזדמנויות, EXIT, מכרזים, כינוסים, וניתוח עסקאות השבחה מהשטח.

5. מפגש חמישי– הערכת שווי נכסים – במפגש זה נלמד לבצע הערכת שווי נכסים, איסוף מידע, פעילות באזורים חדשים, ניתוח שוק.

6. מפגש שישי – תרגול מחשבים פרקטי – עבודת מחשבים בכיתה על עזרי הנדל"ן האינטרנטיים. בשנים האחרונות האינטרנט עוזר למשקיעים והיזמים לחסוך זמן ולהגיע לעבודה מקצועית דרך המחשב. לאחר המחקר במחשב נוכל לצאת לשטח עם ההכנה האופטימלית.

7. מפגש שביעי – משפט ומיסוי – במפגש זה נלמד על התחום המשפטי – ניתוח הסכם מכר דירה, מלכודות משפטיות, חוזה, זיכרון דברים, עקרונות מיסוי, הטבות ופטורים. חוק התכנון והבנייה, קרקע חקלאית – משמעות.

8. מפגש שמיני – בניית תכנית עסקית – כל נכס בנדל''ן הוא תכנית עסקית בפני עצמו. במפגש זה נלמד כיצד לבנות תכנית עסקית לפרוייקט נדל"ן. נבחן את כל ההיבטים הקניינים והתכנוניים כדי לדעת בדיוק את טיב העסקה ולהימנע מטעויות קריטיות בשטח.

9. מפגש תשיעי – נדל"ן חו"ל – במפגש זה נלמד כיצד ניתן להשקיע בקלות בחו"ל - הזדמנויות וסיכונים. איתור הזדמנויות. פיקוח מרחוק, תשואות אפשריות ועוד.

10. מפגש עשירי - יזמות ותמ"א 38 – במפגש מרתק זה נלמד על תחום ה תמ"א 38 / קבוצות רכישה, בחינת היתכנות לתמ"א 38, דוגמאות וניתוח פרוייקטים. פינוי בינוי. תהליך עבודה פרקטית ליזמי תמ"א – סיכונים, מימון ועבודה מול משקיעים.

11. מפגש אחד עשר- תיווך נדל"ן – במפגש זה נכיר את עבודתו של המתווך, מיהו המתווך וכיצד הוא עשוי לסייע לנו כיזמים. חתימה על טפסי הזמנה, חובת הגינות וזהירות של מתווכים, מתי צריך לשלם עמלה למתווך, כללי הבלעדיות, מה קורה במידה וחתמתי לשני מתווכים. כמו כן נדבר על נושא זכיינות בחברת נדל"ן.

12. מפגש שנים עשר - מפגש שטח מיוחד - במפגש זה נצא עם המרצה לשטח. נבצע סיור נכסים המיועדים להשקעה, נלמד כיצד בוחנים את הנכס, מה עלינו לבדוק ועוד.

13. מפגש שלושה עשר – השקעות מתוחכמות בנדל''ן - איך לבנות את עצמי בתחום הנדל''ן. להרוויח כסף בגדול. טכניקות ואסטרטגיות שהיזמים הגדולים מיישמים בפועל בשטח. השקעה מינימלית, לפעמים ללא הון עצמי ורווח של עשרות ומאות אחוזים.

14. מפגש ארבעה עשר – סיכום הקורס – מפגש מסכם התלמידים יציגו פרזנטציות של תכנית עסקית ופרוייקטים. נסכם את תהליך הרכישה, סיכום הקורס וחלוקת תעודות.

* סדר המפגשים יכול להשתנות. אין קשר ישיר בין שיעור לשיעור אלא כל שיעור הוא אבן דרך לבניית האסטרטגיה האישית לפי פרופיל המשקיע של כל אדם ואדם.סילבוס קורס הכנה לבחינת הרישוי תיווך במקרקעין

מבנה הקורס
העיסוק בתיווך מקרקעין מחייב מעבר בחינה וקבלת רישיון תיווך מטעם משרד המשפטים.
קורס ההכנה סוקר בצורה מרתקת את החוקים ופסקי הדין הנדרשים ללימוד לבחינה, לצד תרגול פרקטי של מספר גבוה של סימולציות הכוללות פתרון בנק שאלות בחינה ומתן דוגמאות רבות מהשטח, זאת לצד מעקב רציף על קצב התקדמות התלמידים.
תפיסת העולם המנחה אותנו היא שהמורים המלמדים יהיו מעולים! מומחים בתחומם ובעלי ניסיון! ועל המורה להעביר את החומר בצורה מעניינת ומהנה, מלאת דוגמאות והמחשות , באופן שבו התלמידים יבינו ויפנימו את החומר הנלמד ולתת להם את הכלים, על מנת לעבור את הבחינה ובעתיד וליישם את הכללים הנלמדים בשטח, זאת לצורך יצירת אמינות ובידול מקצועי אצל הלקוחות. תפיסה זו וקורס זה מותאם גם לאנשים אשר מעוניינים בשינוי קרירה ולא עברו מבחן זמן רב.

משך הלימודים
• 7 מפגשים – 3 שעות כל מפגש.
• לבוגרים תוצע עבודה בסניפי רשת "אל- הנכס" ברחבי הארץ.
הננו מתחייבים כי מי שישלים את כל משימות הקורס, ישקיע את הזמן הנדרש והכל במטרה לעבור את הבחינה ובסופו של יום לא עבר, יהיה זכאי לקורס חוזר!

צוות המרצים
עו"ד שרון הר-זהב יועצת משפטית של רשת "אל-הנכס"
עו"ד אתי אפשטיין המתמחה ועוסקת בדיני מקרקעין
הינן מרצות בעלות ידע וניסיון עשיר בלימוד והכנה נכונה לקראת מבחן המתווכים .

קורס הכנה לבחינת הרישוי תיווך במקרקעין

מפגש ראשון – חוק המתווכים
- מיהו המתווך, מי רשאי לקבל רישיון תיווך, חובותיו וזכויותיו של המתווך, טפסי החתמה כתנאי לקבלת עמלת התיווך, טפסי בלעדיות עפ"י החוק, חובת הגינות וזהירות, איסור פעולות משפטיות, וועדת המשמעת בבחינה: אגרות, נוהלי בחינה, ערעור, סמכויות רשם המתווכים.

מפגש שני – חוק הגנת הצרכן - הגדרות: המתווך כעוסק, האם חוק הגנת הצרכן חל על מתווכים, לקוח כצרכן, חוברת, הטעיה, ניצול מצוקה, עונשין ותרופות, אחריות נושא משרה, פיצויים, פיצויים לדוגמא, ביטול מכר, גודל אותיות בחוזה אחיד.

מפגש שלישי - חוק החוזים+תרופות + חוזים אחידים
- חוזים ככלי לפתרון סכסוכים, איך נכרת חוזה, איך מבטלים חוזה, קיום חוזה, חובת תום הלב, אכיפת חוזה, קיזוז, מה ניתן לתבוע במקרה של הפרת חוזה, חוזה אחיד מהו

מפגש רביעי – חוק המקרקעין - הגדרות, בעלות במקרקעין, עסקעות ורישומן בטאבו, כללי שיתוף במקרקעין, פירוק שיתוף במקרקעין, הצמדות, סכסוכים בבית משותף, זכויות במקרקעין: בעלות, שכירות, זיקת הנאה וזכות קדימה. תמ"א 38.

מפגש חמישי – חוקי המכר – רכישה מקבלן - רכישת דירה חדשה מקבלן, אחריות קבלן לתיקון נזקים, תקופת הבדק ותקופת האחריות, חובה למסירת מפרט טכני, חובת מסירה בזמן. הבטחה כלכלית של הכספים שנמסרים לקבלן על ידי הרוכש, שיטת השוברים וערבויות בנקאיות.

מפגש שישי – חוק התכנון והבניה - מוסדות התכנון וסמכויותיהן: המועצה הארצית, הוועדה המחוזית והוועדה המקומית. תכנית מתאר ארצית, תכנית מתאר מחוזית ותכנית מתאר מקומית, התנגדויות, היטל השבחה.

• רישוי עסקים – האם מתווך במקרקעין חייב רישיון עסק, אילו עסקים טעוני רישוי, חובת קבלת רישיון עסק וצו רישוי עסקים.
• חוק העונשין – זיוף, מרמה, הונאה בידי נושים, התחזות.
• חוק הירושה - דיני הירושה וחלוקת נכסי עיזבון.
• הוצאה לפועל - מכירת נכסים בהוצאה לפול ומערכת היחסים בין החייב לכונס הנכסים.
• חוקי מקרקעי ישראל + חוקים נוספים - הגדרות: מקרקעי ישראל-מדינה, רשות הפיתוח וקק"ל, איסור העברת בעלותם, היתר העברת בעלותם, ועוד...

מפגש שביעי – חזרות ותרגולים - חזרה על החומר, הדגשים, טיפים לפתירת המבחן.

מרתון בחינות – תרגול ופתירת מבחנים

להורדת ספרי הלימוד לקורס תיווך לחץ כאן

בלינק זה כל תלמיד יכול להוריד את ספרי הלימוד ולהדפיס לעצמו (לשימוש אישי בלבד)

חומר הבחינה כולל שני ספרים:

ספר חוקים
אשר מרכז את חוקי הלימוד אשר קשורים למכירה והשכרה של נכסים במדינת ישראל, כלומר, האספקט המשפטי וההיבטים המשפטיים של עסקת המכר.

ספר פסקי דין
כולל מושגים ומונחי יסוד ותקדימים משפטיים בתחומי החוזים, התיווך והמקרקעין.
כל תלמיד צריך להגיע עם הספר בדרך זו או אחרת(דיגיטלית או מודפסת) לשיעורים.

אם למישהו אין יכולת להדפיס:
אפשר להתקשר ולבקש שידפיסו עבורו
03-5490545
הלכות
דרור
אפשר לקבל זאת דרך שליח או להגיע עצמאית.

בנוסף
עלויות שיש לקחת בחשבון במידה ואתם מעוניינים לגשת למבחן המתווכים יש להירשם דרך אתר רשם המתווכים https://realestate.justice.gov.il תוך תשלום אגרת בחינה של כ- 500 ₪ לרשם המתווכים (אין קשר למוסד הלימודים זאת אגרה שעוברת למשרד המשפטים כל נבחן חייב לשלם)

לפרטים על קורס נדל"ן - אימון אישי - לחץ כאן


למידע על קורס ההכנה למבחן המתווכים - לחץ כאן
                                  לפרטים על הקורס- מלא פרטיך כאן
מאשר/ת קבלת מידע ממכללת מגמות
שלח