מסלול יזמות והשקעות נדל"ן

מסלול יזמות והשקעות נדל"ן

מטרת המסלול:
מיועד לפרטיים המעוניינים לעסוק בתחום הנדל"ן כיזמים או משקיעים. ההכשרה כוללת השמה בתחום הנדל"ן ואינה דורשת רקע מוקדם.

הקורס כולל 14 מפגשים (14מפגשים פרונטאליים + 12 מפגשי וובינר). המסלול מאד פרקטי, משלב תרגולים מעשיים ויציאה לשטח, מועבר ע"י מרצים שעוסקים בהשקעות וייזום נדל"ן למחייתם. במהלך המסלול יוצעו לתלמידים מספר אפשרויות נבחרות להשקעה בנדל"ן בישראל ובחו"ל.

ניתן לחזור על המפגשים הפרונטאליים במשך שנה ללא הגבלה.


המרצה הראשי: שי שור

מרצה בכיר ללימודי הנדל"ן והמנהל המקצועי של חטיבת הנדל"ן במכללת מגמות. שור צבר עם השנים ניסיון מעשי בהשקעות נדל"ן בארץ ובחו"ל, ואף הקים חברה מצליחה לפתרונות נדל"ן בשם "שור יזמות". שור הינו בעל ידע נרחב וניסיון עשיר מאוד בתחום לימודי הנדל"ן.


מה נלמד – במסלול זה תלמד לעומק את תחום יזמות הנדל"ן, כיצד בוחנים את השוק לפני השקעה, מימון ומשכנתאות, הערכת שווי נכסים, נדל"ן בארץ ובחו"ל, תמ"א 38 ואקזיטים. מסלול זה ניתן לעבור גם בצורה אישית.

מסלול זה מתקיים בסניפים: פתח תקווה, ירושלים, רחובות, חיפה ובאר שבע.תהליך ההכשרה נמשך כ – 6 חודשים והוא כולל:

• קורס השקעות ויזמות נדל"ן – קורס בן 14 מפגשים פרונטאליים ו 12 מפגשי וובינר בהם תלמד כיצד בוחנים את השוק לפני השקעה, מימון ומשכנתאות, הערכת שווי נכסים, נדל"ן בארץ ובחו"ל, תמ"א 38 ואקזיטים ועוד.

• 12 שיעורי הוובינר האינטרנטיים - מהווים ערך מוסף למסלול ההכשרה, וכוללים דגש מיוחד על פרקטיקה נדל"נית לטובת ביצוע עסקאות, וכן אפשרות לתלמידים על מנת לקבל עזרה אישית של המנהל המקצועי, שי שור, לטובת שאלות מקצועיות ועזרה אישית בנושא פרויקט הגמר של המסלול.

• מפגשי שטח מעשיים – במהלך מסלול הלימודים, יצאו התלמידים מספר פעמים למפגשי שטח עם המרצים שהם גם יזמים בתחום הנדל"ן. במפגשים אלה ילמדו התלמידים מקרוב כיצד להעריך נכס ולזהות הזדמנויות.

• גישה לספריית הוובינרים – מאות שעות של וובינרים מוקלטים עם מיטב המרצים והיזמים של מכללת מגמות, שילוו אותך במהלך ההכשרה.

סילבוס קורס השקעות ויזמות נדל"ן

1. מפגש ראשון – מבוא לשוק הנדל"ן – במפגש זה נלמד על מבוא לעולם הנדל"ן והיזמות. מושגי יסוד. המשקיע הפרטי. נדל"ן מניב. השקעת נדל"ן מול אפיקים אחרים וכו'

2. מפגש שני – בחינת השוק לפני רכישה – במפגש זה נלמד על בחירת העיר והמיקום לפעילות. ניתוח אזורים, עבודה מול רשויות מקומיות, איסוף מידע, עבודת שטח יעילה וניתוח תוכניות.

3. מפגש שלישי – משכנתאות – במפגש זה נכיר את תחום המשכנתא וההלוואות, תמהיל משכנתאות, מיחזור ועוד.

4. מפגש רביעי – השבחת הנכס – במפגש זה נלמד כיצד להשביח נכס, איתור הזדמנויות, EXIT, מכרזים, כינוסים, וניתוח עסקאות השבחה מהשטח.

5. מפגש חמישי– הערכת שווי נכסים – במפגש זה נלמד לבצע הערכת שווי נכסים, איסוף מידע, פעילות באזורים חדשים, ניתוח שוק.

6. מפגש שישי – תרגול מחשבים פרקטי – עבודת מחשבים בכיתה על עזרי הנדל"ן האינטרנטיים. בשנים האחרונות האינטרנט עוזר למשקיעים והיזמים לחסוך זמן ולהגיע לעבודה מקצועית דרך המחשב. לאחר המחקר במחשב נוכל לצאת לשטח עם ההכנה האופטימלית.

7. מפגש שביעי – משפט ומיסוי – במפגש זה נלמד על התחום המשפטי – ניתוח הסכם מכר דירה, מלכודות משפטיות, חוזה, זיכרון דברים, עקרונות מיסוי, הטבות ופטורים. חוק התכנון והבנייה, קרקע חקלאית – משמעות.

8. מפגש שמיני – בניית תכנית עסקית – כל נכס בנדל''ן הוא תכנית עסקית בפני עצמו. במפגש זה נלמד כיצד לבנות תכנית עסקית לפרוייקט נדל"ן. נבחן את כל ההיבטים הקניינים והתכנוניים כדי לדעת בדיוק את טיב העסקה ולהימנע מטעויות קריטיות בשטח.

9. מפגש תשיעי – נדל"ן חו"ל – במפגש זה נלמד כיצד ניתן להשקיע בקלות בחו"ל - הזדמנויות וסיכונים. איתור הזדמנויות. פיקוח מרחוק, תשואות אפשריות ועוד.

10. מפגש עשירי - יזמות ותמ"א 38 – במפגש מרתק זה נלמד על תחום ה תמ"א 38 / קבוצות רכישה, בחינת היתכנות לתמ"א 38, דוגמאות וניתוח פרוייקטים. פינוי בינוי. תהליך עבודה פרקטית ליזמי תמ"א – סיכונים, מימון ועבודה מול משקיעים.

11. מפגש אחד עשר- תיווך נדל"ן – במפגש זה נכיר את עבודתו של המתווך, מיהו המתווך וכיצד הוא עשוי לסייע לנו כיזמים. חתימה על טפסי הזמנה, חובת הגינות וזהירות של מתווכים, מתי צריך לשלם עמלה למתווך, כללי הבלעדיות, מה קורה במידה וחתמתי לשני מתווכים. כמו כן נדבר על נושא זכיינות בחברת נדל"ן.

12. מפגש שנים עשר - מפגש שטח מיוחד - במפגש זה נצא עם המרצה לשטח. נבצע סיור נכסים המיועדים להשקעה, נלמד כיצד בוחנים את הנכס, מה עלינו לבדוק ועוד.

13. מפגש שלושה עשר – השקעות מתוחכמות בנדל''ן - איך לבנות את עצמי בתחום הנדל''ן. להרוויח כסף בגדול. טכניקות ואסטרטגיות שהיזמים הגדולים מיישמים בפועל בשטח. השקעה מינימלית, לפעמים ללא הון עצמי ורווח של עשרות ומאות אחוזים.

14. מפגש ארבעה עשר – סיכום הקורס – מפגש מסכם התלמידים יציגו פרזנטציות של תכנית עסקית ופרוייקטים. נסכם את תהליך הרכישה, סיכום הקורס וחלוקת תעודות.

* סדר המפגשים יכול להשתנות. אין קשר ישיר בין שיעור לשיעור אלא כל שיעור הוא אבן דרך לבניית האסטרטגיה האישית לפי פרופיל המשקיע של כל אדם ואדם.לפרטים על קורס נדל"ן - אימון אישי - לחץ כאן


למידע על קורס ההכנה למבחן המתווכים - לחץ כאן
                                  לפרטים על הקורס- מלא פרטיך כאן
מאשר/ת קבלת מידע ממכללת מגמות
שלח