אסטרטגיית המסחר בסווינג

אסטרטגיית המסחר בסווינג

הסווינג היא שיטת מסחר שכוללת אחזקה של מניה בטווח זמנים של בין יומיים לחמישה ימים. העניין הרב שאנו מגלים בטווח המסחר הזה הוא פוטנציאל הרווח הגבוה לסוחר הפשוט. מסחר הסווינג מאפשר לסוחר לצבור הון בנישה בשוק שזוכה להתעלמות ע"י חלק מהגורמים הדומיננטיים ביותר במסחר.

אסטרטגיית ניו-יורק פותחה ע"י שלמה קופר, טריידר מוערך ובעל ניסיון רב ועשיר בוול-סטריט, נבחנה לאחור והוכיחה רווחיות עקבית תוך כדי שמירה על סיכונים נמוכים. האסטרטגיה הכתה את שוק המניות האמריקאי בכל שנה מאז היא פועלת והצליחה לעמוד במבחן הזמן. האסטרטגיה פועלת מאז אפריל 2008 והחזירה לסוחרים בה תשואה של כ-350% מאז, תוך שהיא רושמת הצלחה ניכרת בכל תנאי שוק: שוק יורד, שוק מדשדש ושוק עולה.

אסטרטגיית ניו-יורק הינה "סופר אסטרטגיה" ומורכבת מ-8 טקטיקות משנה, אשר כל אחת בזכות עצמה רווחית. כאשר הם משלבים כוחות, טקטיקות המסחר בשילוב נכון מגדילים את התשואה הכוללת של תיק המסחר תוך הפחתה ניכרת של הסיכונים.
זוהי דרך נהדרת עבור סוחר הסווינג לעלות על דרך ההצלחה הפיננסית!

וובינר מיוחד "כיצד עשיתי 350% בסווינג וכיצד גם אתה יכול!" -
לחץ כאן לכניסה לוובינר

מדריך לניהול תיק הסווינג

שירות האיתותים מדי יום הסוחר מקבל בבוקר לכתובת האימייל האישית הרשומה בשרות את דו"ח האיתותים. הדו"ח כולל בין 1 ל-4 איתותי מסחר לסווינג ליום המסחר הקרוב.


כיצד נראה איתות מסחר לדוגמה?ביאורים:

1. טריגר נקודת הכניסה מחיר הטריגר המוצמד לכל איתות משמש כרמת המבחן.
על המניה לעבור בתוך המסחר את מחיר הטריגר ב-1 סנט לפחות כדי להיכנס. בלונג פקודת כניסה תמוקם 1 סנט לפחות מעל למחיר הטריגר. בשורט פקודת כניסה תמוקם 1 סנט לפחות מתחת למחיר הטריגר. בכל עסקה אנו ממליצים לסוחר להפעיל שיקול דעת בהתאם למגמת השוק ומגמת הסקטור האם כדאי להיכנס באותו יום למניה.

דוגמה
יש למקם פקודת Buy Stop Limit, סנט אחד לפחות מעל לנקודת הטריגר. מרווח ה'סובלנות' מוגדר כמחיר האחרון בו כדאי לסוחר לרכוש את המניה לאחר שעברה את הטריגר. מרווח ה'סובלנות' למניה ע"פ שיקול דעת הסוחר יהיה בין 4-10 סנט. המשמעות מרגע שהמניה עברה את מחיר הטריגר נהיה מוכנים לרכוש אותה בתוך מרווח ה'סובלנות'.
בדוגמה שלנו על MYGN
Buy Stop: 30.90 Limit: 30.95


זמני מסחר.
לאחר השעה 21:00 בערב שעון ישראל בימים ב'-ה' ולאחר השעה 19:00 בערב בימי ו' לא נפתח עסקאות חדשות. עסקאות שטרם נכנסו לעבודה עד לשעה זו יש לבטלן.

2. הגדרת ההפסד כל כניסה למניה מתרחשת תוך כדי הגדרת סיכון ברור.
הסיכון מוגדר ע"י פקודת הסטופלוס. לאחר שעסקה נכנסה לפעולה, הסטופלוס שומר על הסוחר, כך שגם אם העסקה לא עובדת ההפסד הכספי יהיה מוגדר ומוגבל. הסטופלוס הראשוני מופיע בתוכנית העבודה לכל איתות מסחר. בלונג יש למקם את פקודת ההגנה מספר סנטים מתחת לסטופלוס הרשום. בשורט יש למקם את פקודת ההגנה מספר סנטים מעל לסטופלוס הרשום.

דוגמה
יש למקם ביום הראשון למסחר במניה פקודה מסוג Sell Stop Limit או פקודת Sell Stop Market 1 סנט לפחות מתחת למחיר הסטופלוס הראשוני.
בדוגמה שלנו על MYGN
Sell Stop: 29.94, Limit 29.90


ניהול הסיכון לאחר שמניה מראה סימנים ראשונים לתנועה בכיוון הרצוי לסוחר,
אפילו אם לא הגיעה ליעד הרווח הראשון, אנו מעודדים את צמצום הסיכון הראשון. פעולה זו תצמצם משמעותית את ההפסד של הסוחר במידה והעסקה לא תעבוד ומנגד לא תפגע בסיכויי הרווח. יש לעדכן את נקודת הסטופלוס לעסקה, על בסיס ניתוח הגרף היומי. לצורך כך נשתמש בעמודות היומיות של המניה.

בלונג: מרגע שהמניה מתחילה לנוע בכיוון הרצוי יש לעדכן את הסטופלוס על בסיס יומי מתחת לרמות המסחר המשמעותיות שנוצרו בימים האחרונים. ניתן להשתמש בשיקול דעת בשפל עמודת המסחר של היום הקודם, או לחילופין בשפל המשמעותי של הימים האחרונים.

בשורט: לאחר שהמניה מתחילה לנוע בכיוון הרצוי יש לעדכן את הסטופלוס מעל לרמות המסחר המשמעותיות שנוצרו בימי המסחר האחרונים. ניתן להשתמש תוך הפעלת שיקול דעת בשיא עמודת המסחר של היום הקודם, או לחילופין בשיא המשמעותי של הימים האחרונים.


3. יעדי רווח וניהול העסקה יעד רווח מינימלי מוגדר בדו"ח האיתותים לכל עסקה מוצעת.
אנו מציעים מרגע הכניסה למניה כבר לשגר פקודת Limit עם המחיר הרצוי. על-מנת לשפר את רווחיות העסקה, אנחנו מציעים להשתמש ביכולות ניהול סווינג הנרכשות במהלך קורס מסחר במניות במכללת מגמות. רווחיות העסקה תשתפר משמעותית במידה והסוחר יציב לעצמו מספר יעדי רווח וילווה את המניה לאורך התנועה שלה.

יעד סווינג - בדו"ח האיתותים תמצאו את יעד הסווינג. זוהי הרמה אליה המניה תשאף להגיע מבחינה טכנית במהלך הימים / שבועות הקרובים. יעד זה איננו משמש אותנו כיעד מסחר. הוא מודד את רמת האטרקטיביות של העסקה. לאחר שנכנסו לעסקה נרצה לממש רווחים עוד לפני הגעת יעד הסווינג. היעד עוזר לנו להעריך את פוטנציאל התנועה של המניה ולגזור יחס סיכוי/סיכון לעסקה.

4. דרגת סיכון אנו מגדירים 3 דרגות סיכון בסווינג: 'נורמלית', 'נמוכה' ו-'גבוהה'. דרגת הסיכון אין בה כדי להעיד על סיכויי ההצלחה או הכישלון של העסקה, אלא רק לתת אומדן לסוחר על התנודתיות במניה. סוחר עשוי לשקול להפחית כמויות כאשר דרגת הסיכון 'גבוהה' ומנגד לשקול להגדיל כמויות כאשר דרגת הסיכון מכוונת ל'נמוכה'.

5. יחס סיכוי/סיכון מדד האטרקטיביות הטכני לתנועת המניה. הערך נמדד ע"י חלוקת ההפרש בין הטריגר ויעד הסווינג לבין ההפרש שבין הטריגר והסטופלוס הראשוני. יודגש שתיק סווינג הוא תיק למסחר בכסף מהיר. המטרה שלנו מצד אחד לצמצם את הסטופ מעבר לסטופ הראשוני ומנגד לקחת רווחים לפני יעד הסווינג. בפעמים בהם המניה חזקה במיוחד כמו MYGN בדוגמה שלנו, המניה אף תאפשר לנו להחזיק בה מעבר ליעד הסווינג.
דוגמה MYGN: יחס הסיכוי סיכון במניית MYGN מוגדר כ: 3.20:1. בואו נראה כיצד חישבנו זאת.
חישוב הסיכוי: טריגר: 30.89. יעד סווינג: 33.90. הסיכוי לכן =3.01 $
חישוב הסיכון: טריגר: 30.89. סטופלוס ראשוני: 29.95. הסיכון לכן = 0.94 $
יחס סיכוי סיכון = 3.01/0.94 = 3.20

6. לכל איתות בדוחות יוצמד גרף יומי של החודשים האחרונים במניה. ברעיון מסחר ללונג ימתח קו ירוק מעל לנקודת הטריגר. על המניה לחצות קו זה כדי להיכנס לפעולה. מנגד ברעיון מסחר לשורט ימתח קו אדום על גרף המניה. על המניה לחצות רמה זו כלפי מטה כדי להיכנס לפעולה.

7. דו"ח האיתותים היומי יכלול מדי יום את מצב תיק האיתותים של הסווינג. הטבלה תכלול את המניות הפתוחות, המניות הסגורות ברווח כולל שיעור הרווח ב-% ואת המניות הסגורות בהפסד כולל שיעור ההפסד ב-%.

לדוגמה:

בהצלחה!

לתנאי שימוש - לחץ כאן

לדוח האיתותים היומי - לחץ כאן

בחזרה לעמוד הראשי - לחץ כאן
 
 לפרטים נוספים - מלא פרטיך כאן
מאשר/ת קבלת מידע ממכללת מגמות
שלח