הסקירה השבועית

הסקירה השבועית

מדור זה נכתב על מנת להעניק לכם פרספקטיבה אמינה, מקיפה, יסודית ואחראית על המתרחש בשוק ההון. שמי שלמה קופר ובמקצועי אני סוחר מניות. עוד אני משמש בתור האנליסט הראשי של מכללת מגמות ומנהל חדר המסחר האינטרנטי של המכללה. מטרתי בכתיבת הסקירה השבועית היא לפרסם את הנתונים האחרונים מביצועי וול סטריט והבורסות השונות, תוך מתן עזרה למשקיעים מתחילים ומנוסים במהלך מסחר במניות.

מדור הסקירה השבועית מיועד גם למי שעוסק במסחר במניות מזה זמן רב, וגם למי שעושה את צעדיו הראשונים בתחום וזקוק לליווי מקצועי ולא מחייב. בנוסף, הכתבות עומדות לרשותכם כל הזמן וזמינות עבורכם במשך 24 שעות ביממה. תוכלו לחזור אל סקירות שבועיות קודמות ולבחון את ביצועי השווקים והמניות לאורך זמן. אנו מנסים לגייס את כל היתרונות של המרחב הקיברנטי על מנת לפרוש בפניכם מידע מועיל על מסחר במניות. כתוצאה מכך, הסקירה השבועית כוללת חוות דעת אישית ויכולה לתרום בהפניית הזרקור אל עבר תהליכים מעניינים ומרתקים. הסקירה השבועית נכתבת מתוך אהבה אמיתית לנושא המסחר במניות, מבוססת על ניסיון משמעותי ואפשר ללמוד ממנה לא מעט דברים חדשים.

המדור מתפרסם בכל יום ב' בבוקר במטרה לסכם את השבוע הקודם, כמו גם לתת הצצה מסוימת אל עבר השבוע הקרוב. מדור הסקירה השבועית מהווה את הזירה המרכזית עבור ביצועי הבורסות ושוק ההון. הפרטים המופיעים בסקירה השבועית אינם מחייבים אתכם באף צורה, אולם הם מבוססים על בדיקות מקיפות ולהן הם נחשבים אמינים ונוחים. אני מאחל לכם קריאה מהנה והצלחה בכל צעד פיננסי שתבחרו לבצע, עם או ללא הזירה המרכזית עבורכם את הסקירה השבועית.


כיצד משתמשים בסקירה השבועית?

יש מספר טיפים בהם תוכלו להשתמש על מנת לנצל את הפוטנציאל של הסקירה השבועית. ראשית, זכרו להחזיק בידע אקטואלי אשר יתרום לחיבור הנתונים המופיעים לפניכם לכדי תמונת מצב אחידה והומוגנית. שנית, השתמשו בנתונים המגיעים מהבורסות בערבון מוגבל בלבד. זכרו להפריד בין ספוקלציות הקיימות בשוק ההון לבין ביצועים בשטח. נסו להמיר את הידע התיאורטי העומד לרשותכם בכלים מעשיים לצורך ביצוע השקעות ומסחר במניות. הסקירה השבועית תעזור לכם רק במידה ותשתמשו בה על בסיס קבוע, תערבו אנשי מקצוע ותתאזרו בסבלנות.

מיטב האנליסטים עושים ימים ולילות במטרה לייצר סקירות עבור ציבור המשקיעים והקהל הרחב. רק באמצעות סקירה שבועית ניתן להמשיך ולעקוב אחר ביצועי הבורסה, לבצע את השינויים הנדרשים ולערוך התאמות. הסקירה השבועית נכתבת בצורת המלצות אולם מאחוריה עומדת דאגה כנה ואמיתית לצרכי המשקיעים.

לסיכום, הסקירה השבועית עורכת עבורכם את כל הידיעות המעניינות לגבי מסחר במניות. השתמשו בסקירה הזו בתבונה ואל תחששו לחזור אל ידיעות קודמות במטרה לעקוב אחר שינויים, תנודות או ביצועים מגוונים של מניות הנסחרות בעולם.

שלכם,
שלמה קופר

שלמה קופר
      אנליסט שלמה קופר

בוא להכיר את שלמה קופר בכנס מסחר מתקדם ללא תשלום - לחץ כאן


האם הדובים נוקשים בדלת?

המניות סיימו את השבוע האחרון עם ירידה קלה, לאחר נפילה יומית חדה ביום רביעי על רקע חששות כי הבעיות במעורבות של טראמפ עם רוסיה עושות קאמבק רציני לקדמת הבמה. יחד עם זאת, ביום שישי הסוחרים חדלו לחשוש מהסיכוי להדחת הנשיא וקיוו כי יועץ מיוחד לחקירה יביא את הרגיעה. יחד עם זאת, חדשות שהגיעו מאוחר ביום שישי הודיעו כי ראש ה-FBI לשעבר ג'יימס קומי הסכים להופיע בפני וועדה של הסנאט ולכן העצבנות עשויה עדיין להימצא בשוק בשבוע הקרוב.
לקריאה לחץ כאן!

האם הקמעונאיות השבוע יכולות להציל את דוחות האסון של הסקטור?

בשבוע האחרון המניות רשמו ירידות מוגבלות בלבד, אפילו כאשר המניות הקמעונאיות קרסו, מניית סנאפצ'אט (SNAP) אכזבה והריבאונד שציפו בנתונים הכלכליים היה נמוך משמעותית מכפי שהשוק ציפה. יותר מכך השוק בקושי הגיב לדרמה הגדולה ביותר בוושינגטון מאז טראמפ נכנס לתפקיד, עם פיטוריו של ראש ה-FBI שקיים חקירה על טיב קשריו של הנשיא טראמפ במהלך קמפיין הבחירות עם רוסיה.
לקריאה לחץ כאן

7.5.2017 - על הכוונת השבוע: הנפט והקמעונאיות

מדד ה- S&P 500 והנאסדק סגרו שבוע שקט במיוחד נטול תנודתיות. התנודתיות האולטרה נמוכה בשבועות האחרונים דרדרה את מדד ה-VIX לרמות נמוכות במיוחד קצת מעל ל-10 נק'. מדד הנאסדק סגר בשיא היסטורי חדש, כאשר מדד ה- S&P 500 רושם עליה של 0.6% לרמה של 2,399 נק', אפילו על רקע צלילה חדה במחירי הנפט. מדד הנאסדק הוסיף 0.9% וסגר ברמה של 6,100 נק' ומדד הדאו-ג'ונס הוסיף 0.3% לרמה של 21,006 נק'.
לקריאה לחץ כאן

23.4.2017 - שבוע עצום לשוק, הבחירות בצרפת הן רק ההתחלה...

הבחירות לנשיאות צרפת ביום ראשון באופן ברור יכתיבו את הטון לשווקים בשבוע הקרוב, אך גם לוושינגטון יש פוטנציאל לגרום לתנודתיות בשבוע הקרוב סביב הרפורמות במיסים ובתוכנית הבריאות ונושא תקרת האשראי שעשוי להוביל לשיתוק הממשלה בסוף החודש. אם לא די בכך, הרי ש-190 חברות במדד ה- S&P 500 צפויות לדווח השבוע – מספר גבוה ובלתי שגרתי לשבוע מסחר בודד.
לקריאה לחץ כאן!

2.4.2017 - הרבעון החזק ביותר של הנאסדק מאז 2012

וול-סטריט חתמה את הרבעון ה-1 לשנת 2017 ביום שישי האחרון עם תשואות יפות. מדד ה- S&P 500 מסיים את 3 החודשים הראשונים של השנה עם עליה של 5.5%, מדד הדאו-ג'ונס עלה ב-4.6% ומדד הנאסדק רשם ביצועים נהדרים עם עליה של כמעט 9.8%.
לקריאה לחץ כאן

26.3.2017 - התבוסה הראשונה של טראמפ!

טראמפ למד בסוף השבוע האחרון שיעור במגבלות החוק והיהירות. חוק הבריאות החדש של טראמפ נחל כישלון חרוץ ביום שישי, לאחר שהרפובליקנים נאלצו למשוך את הצעת החוק מבלי שזה זכה לתמיכה מספיק רחבה. טראמפ שכתב ספר פופולארי על אומנות העסקה', לא הצליח להביא את הקסם מהעולם העסקי לפוליטיקה בוושינגטון. יתכן ומותה בטרם עת של רפורמת הבריאות לא תהיה הפגיון בלב של השוק השוורי, כפי שחלק חששו, אך על-מנת לשמור על השוק במסלול העולה, המשקיעים יצטרכו לצנן את הציפיות שלהם ולהתאים את קצב הנשימה הנכון עבור קיצוץ המיסים הצפוי.
לקריאה לחץ כאן

19.3.2017 - הדבר הגדול הבא בשוק!

 הדבר הגדול הבא בשוק! מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מגמות" אילולא השוק רץ במשך שעתיים לאחר הודעת הפד על העלאת הריבית בשבוע שעבר ביום רביעי, המדדים היו מסיימים שבוע משעמם במיוחד. החגיגות הקצרות התבססו על הדעה כי הפד היה מתון יותר מהציפיות, אך לאחר המומנטום ביום רביעי, התנועה התייבשה פעם נוספת. עד כה בחודש מרץ, השוק נכשל לבנות תנועה משמעותית...
לקריאה לחץ כאן

12.3.2017 - המחט שתדקור את הבלון?

זו הייתה תנועה מפרכת עבור המדדים בשבוע האחרון, אך בסופו של השבוע אפשר לומר כי השוק קיבל סיוע ברמות התמיכה והצליח להוציא לפועל ניתור מרמות של מכירות יתר, אך בחצי פעימת לב בלבד. בפעם השנייה ברציפות ביום שישי ראינו ריצה בשעה האחרונה למסחר, מה שהוריד מעט את רמות הלחץ על השוק. אך האכזבה היא שהשוורים לא הצליחו להוציא לפועל ניתור חזק יותר מרמות של מכירות יתר.
לקריאה לחץ כאן

5.3.2017 - הגיע זמן התיקון בשוק ?

שבוע המסחר הסתיים בעליות, לאחר מצעד של נאומים של בכירים בבנק המרכזי בארה"ב שדיברו כמעט מדי יום בשבוע שעבר על הסיכויים להעלאת הריבית במרץ. יו"ר הפד ג'נט ילן אמרה ביום שישי כי הפד עשוי להעלות את הריבית בישיבתו הקרובה ב-15 למרץ במידה והכלכלה תמשיך להפגין צמיחה. העלאת הריבית אם זו תגיע, תהיה ה-3 ב-10 השנים האחרונות, בעוד הפד נסוג מהאסטרטגיה ששלטה במעמקי המיתון הגדול האחרון בשנת 2008 לשמור על הריבית באזור האפס בעוד הכלכלה מחלימה.
לקריאה לחץ כאן

26.2.2017 - מה עשוי לסדוק את ריצת השוורים?

התוכניות הכלכליות של הנשיא ארה"ב דונאלד טראמפ ליבו את הלהבות על הריצה שוברת השיאים בוול-סטריט, אך חלק מהמשקיעים חוששים כי הופעתו הראשונה של טראמפ בקונגרס בשבוע הקרוב עשוי להעמיד את הריצה האחרונה בסכנה במידה ויתברר כי ייקח זמן להוציא לפועל את התוכניות או שהן יתבררו כעמומות מדי.
לקריאה לחץ כאן

21.2.2017 - כיצד לעשות כסף גדול בשוק?

המניות בשבוע שעבר רצו מהר בתחילת השבוע והעליות שנרשמו בסיכום שבועי גם עבור מדד ה- S&P 500 וגם עבור מדד הדאו-ג'ונס היו בין הטובות ביותר בכל השנה. יו"ר הפד ג'נט ילן הבהירה בעדותה בפני הקונגרס בשבוע שעבר כי העלאת ריבית נוספת עומדת להגיע בקרוב ונתונים חזקים על הצרכן והאינפלציה שמתחילה להתחמם, כולם תומכים בכך. פרסום הפרוטוקולים של הפד מישיבתו האחרונה ביום רביעי, יהיו לכן חשובים מאוד במונחים של לאותת לשוק האם כבר במרץ אנחנו עומדים בפני העלאת הריבית הקרובה.
לקריאה לחץ כאן

29.1.2017 - טראמפ 20,000

שבוע גדוש ומלא בסיפורים והתרחשויות עבר על וול-סטריט. המדדים סיימו את השבוע ה-1 של נשיא ארה"ב במשרד בירוק. מדד הדאו-ג'ונס הצליח סוף סוף לפצח את הרמה הפסיכולוגית המדוברת ביותר במדיה הפיננסית 20,000 נקודות כלפי מעלה וחברות הטכנולוגיה הבכירות גוגל (GOOGL), מיקרוסופט (MSFT) ואינטל (INTC) שחררו את דוחות הרווח שלהן לרבעון ה-4. התגובה של המשקיעים לדוחות הרווח של ענקיות הטכנולוגיה היתה מעורבת.
לקריאה לחץ כאן

22.1.2017 - נשיא חדש בבית הלבן!

ובכן, שבוע היסטורי עברנו; הנשיא ה-45 של ארה"ב דונלד ג'ון טראמפ הושבע ביום שישי בטקס אשר נערך בגבעת הקפיטול בוושינגטון הבירה. העולם כולו עצר את נשמתו כדי להאזין לנאום ההכתרה ולנסות לקלוט רמזים אודות הצעדים והשינויים שיביא איתו לבית הלבן הנשיא בן ה-70 בעל הבלורית הזהובה.
לקריאה לחץ כאן!

16.1.2017 - בשבוע הקרוב טראמפ נכנס לחדר הסגלגל

ממתינים להשבעתו של טראמפ בשבוע המסחר המקוצר בוול-סטריט שיפתח רק ביום שלישי לרגל ציון 'יום מרטין לותר קינג' ביום שני הקרוב. "מסחר טראמפ' ששלט בשבועות האחרונים לקראת יום ההשבעה ביום שישי הקרוב ה-20 לינואר, עשוי לעצור מעט. ואכן השבוע רגע לפני פתיחת עונת הדוחות לקח מעט מנוחה וסגר בצורה מעורבת, עם מדד הנאסדק שעולה כמעט ! לשיא כל הזמנים ברמת 5,574 נק'. מדד ה-S&P 500 נעל את השבוע עם ירידה של 0.1% ברמה של 2,274 נק' ומדד הדאו-ג'ונס גם סיים בירידה קלה של 0.4% ברמה של 19,885.
לקריאה לחץ כאן

9.1.2017 - הנאום הראשון של טראמפ יבחן את 'ריצת טראמפ'

הדאו-ג'ונס באמת שניסה לעשות את זה ביום שישי. הוא הגיע למרחק נגיעה של נקודה בודדת מהרמה הנצפית ביותר בימים אלו בוול-סטריט, אך ככל שהוא ניסה, הוא פשוט לא הצליח לפצח את רמת 20,000 הנקודות המאגית. יחד עם זאת המדדים בוול-סטריט סגרו שבוע חזק.
לקריאה לחץ כאן
 למידע נוסף - מלא פרטיך כאן
מאשר/ת קבלת מידע ממכללת מגמות
שלח