הסקירה השבועית

הסקירה השבועית

מדור זה נכתב על מנת להעניק לכם פרספקטיבה אמינה, מקיפה, יסודית ואחראית על המתרחש בשוק ההון. שמי שלמה קופר ובמקצועי אני סוחר מניות. עוד אני משמש בתור האנליסט הראשי של מכללת מגמות ומנהל חדר המסחר האינטרנטי של המכללה. מטרתי בכתיבת הסקירה השבועית היא לפרסם את הנתונים האחרונים מביצועי וול סטריט והבורסות השונות, תוך מתן עזרה למשקיעים מתחילים ומנוסים במהלך מסחר במניות.

מדור הסקירה השבועית מיועד גם למי שעוסק במסחר במניות מזה זמן רב, וגם למי שעושה את צעדיו הראשונים בתחום וזקוק לליווי מקצועי ולא מחייב. בנוסף, הכתבות עומדות לרשותכם כל הזמן וזמינות עבורכם במשך 24 שעות ביממה. תוכלו לחזור אל סקירות שבועיות קודמות ולבחון את ביצועי השווקים והמניות לאורך זמן. אנו מנסים לגייס את כל היתרונות של המרחב הקיברנטי על מנת לפרוש בפניכם מידע מועיל על מסחר במניות. כתוצאה מכך, הסקירה השבועית כוללת חוות דעת אישית ויכולה לתרום בהפניית הזרקור אל עבר תהליכים מעניינים ומרתקים. הסקירה השבועית נכתבת מתוך אהבה אמיתית לנושא המסחר במניות, מבוססת על ניסיון משמעותי ואפשר ללמוד ממנה לא מעט דברים חדשים.

המדור מתפרסם בכל יום ב' בבוקר במטרה לסכם את השבוע הקודם, כמו גם לתת הצצה מסוימת אל עבר השבוע הקרוב. מדור הסקירה השבועית מהווה את הזירה המרכזית עבור ביצועי הבורסות ושוק ההון. הפרטים המופיעים בסקירה השבועית אינם מחייבים אתכם באף צורה, אולם הם מבוססים על בדיקות מקיפות ולהן הם נחשבים אמינים ונוחים. אני מאחל לכם קריאה מהנה והצלחה בכל צעד פיננסי שתבחרו לבצע, עם או ללא הזירה המרכזית עבורכם את הסקירה השבועית.


כיצד משתמשים בסקירה השבועית?

יש מספר טיפים בהם תוכלו להשתמש על מנת לנצל את הפוטנציאל של הסקירה השבועית. ראשית, זכרו להחזיק בידע אקטואלי אשר יתרום לחיבור הנתונים המופיעים לפניכם לכדי תמונת מצב אחידה והומוגנית. שנית, השתמשו בנתונים המגיעים מהבורסות בערבון מוגבל בלבד. זכרו להפריד בין ספוקלציות הקיימות בשוק ההון לבין ביצועים בשטח. נסו להמיר את הידע התיאורטי העומד לרשותכם בכלים מעשיים לצורך ביצוע השקעות ומסחר במניות. הסקירה השבועית תעזור לכם רק במידה ותשתמשו בה על בסיס קבוע, תערבו אנשי מקצוע ותתאזרו בסבלנות.

מיטב האנליסטים עושים ימים ולילות במטרה לייצר סקירות עבור ציבור המשקיעים והקהל הרחב. רק באמצעות סקירה שבועית ניתן להמשיך ולעקוב אחר ביצועי הבורסה, לבצע את השינויים הנדרשים ולערוך התאמות. הסקירה השבועית נכתבת בצורת המלצות אולם מאחוריה עומדת דאגה כנה ואמיתית לצרכי המשקיעים.

לסיכום, הסקירה השבועית עורכת עבורכם את כל הידיעות המעניינות לגבי מסחר במניות. השתמשו בסקירה הזו בתבונה ואל תחששו לחזור אל ידיעות קודמות במטרה לעקוב אחר שינויים, תנודות או ביצועים מגוונים של מניות הנסחרות בעולם.

שלכם,
שלמה קופר

שלמה קופר
      אנליסט שלמה קופר

בוא להכיר את שלמה קופר בכנס מסחר מתקדם ללא תשלום - לחץ כאן


16.7.2017 - כוחה של המגמה!

בהתחשב בריצה האחרונה במניות הפיננסים והנאומים של ג'נט ילן יו"ר הפד בשבוע שעבר שהעמדה השמרנית שהפגינה חוזקה ע"י נתוני מכירות הקמעונאיות ביום שישי והקריאה על האינפלציה שלא קיימת, זה לא היה מפתיע לראות תגובה של 'מכור את החדשות' , כאשר זה הגיע למסחר על הבנקים הגדולים כמו C, JPM ו-WFC שדיווחו בסוף השבוע. כל 3 הבנקים האלו הביסו את תחזיות הרווח המוקדמות, אך פתחו בגאפ דאון והכבידו על סקטור הפיננסים.
לקריאה לחץ כאן!

10.7.2017 - לקראת פתיחת עונת הדוחות לרבעון ה-2

נתוני התעסוקה זינקו בחודש יוני לרמה גבוהה משמעותית מהצפוי עם עליה לרמה של 222 אלף משרות חדשות. עובדה זו נותנת רוח גבית ותמיכה משמעותית לפדרל ריזרב לקחת מהלך בספטמבר הקרוב. אך עיקר הפוקוס של המשקיעים עוד לפני הפדרל ריזרב ינוח על עונת הדוחות לרבעון ה-2 של השנה שיבצע סיפתח השבוע ביום שישי, עם דוחות הרווח המרכזיים של הבנקים הגדולים. סיטיגרופ (C), ג'יי.פי.מורגן (JPM), ו-וולס פארגו (WFC) צפויים להיות החברות הראשונות הגדולות במדד ה- S&P 500 לפתוח את הספרים על תוצאות הרבעון ה-2.
לקריאה לחץ כאן

3.7.2017 - בשבוע הקרוב: זיקוקי דינור בוול-סטריט

המסך יורד על המחצית הראשונה של שנת 2017. המניות בוול-סטריט סיימו שבוע תנודתי בירידות שערים. אך שום דבר לא לקח ממדד ה- S&P 500 את העליה הטובה ביותר במחצית השנה הראשונה מאז 2013, בעוד הנאסדק רושם את מחצית השנה הטובה ביותר ב-8 השנים האחרונות.
לקריאה לחץ כאן

25.6.2017 - מתכוננים לדוחות הרבעון ה-2

הדוחות לרבעון ה-2 מתקרבים במהירות והמשקיעים מקווים לראות המשך לתוצאות הרווח החזקים מהרבעון ה-1 בכדי להצדיק את תמחור המניות הגבוה, שכעת נסחרות קרוב מאוד לשיא כל הזמנים. יחד עם זאת, ישנו סדק שהולך ומתרחב בתרחיש מלא התקווה ומבטא בשוק הדובי אליו נכנס הנפט בשבוע שעבר לאחר שירד ביותר מ-20% מאז השיא האחרון ובנתונים הכלכליים שמראים סימנים כי קצב הצמיחה איטי יותר מכפי שהיה צפוי מוקדם יותר השנה.
לקריאה לחץ כאן

18.6.2017 - אמזון בדרמה של סוף השבוע!

המניות בשבוע האחרון סיימו בצורה מעורבת עם מדד ה- S&P 500 שרשם עליה זעומה של 0.1% אל מול הנאסדק שסיים עם ירידה של 0.9% לאור חולשה בסקטור הטכנולוגיה. הפוקוס בשוק בשבוע הקרוב יישאר על מניות הטכנולוגיה, שאומנם התייצבו ביום שישי אך נסחרו בנדנדת מחירים לאורך השבוע לאחר התקף מכירות נוסף בתחילת השבוע שעבר. סקטור הטכנולוגיה (XLK) היה הסקטור הגרוע ביותר בשבוע האחרון עם ירידה שבועית של 1.1%.
לקריאה לחץ כאן

11.6.2017 - השאלה הבוערת: מעידה חד פעמית או נפילה?

שוק המניות העביר שבוע יחסית שקט. עד ליום שישי, אז מניות הטכנולוגיה הסתחררו למטה וגבו מחיר כבד במדד הנאסדק שצנח ב-1.8%, לצד ירידות חדות גם במדדים אחרים, שרק יום קודם לכן נגעו בשיאים היסטוריים חדשים. סקטור הטכנולוגיה (XLK) שנסק השנה והוביל את הריצה האחרונה בשוק המניות, צנח ב-2.7%, כאשר מניית אפל (AAPL) נופלת ב-3.9% ביום הירידות החד ביותר במניה מאז אפריל 2016. מניות טכנולוגיה בכירות נוספות, שעד כה היו חביבות קהל המשקיעים, גם איבדו גובה.
לקריאה לחץ כאן

4.6.2017 - האם התנודתיות לפני קאמבק?

השיאים האחרונים בשוק המניות מאותתים כי אלו הזמנים הטובים ביותר לשוק המניות. אך שוק האג"ח נראה שמאותת בדיוק על הכיוון ההפוך: כאילו אלו הזמנים הגרועים ביותר שלפנינו. כל המדדים הגדולים סיימו בשיא כל הזמנים, עם עליה שבועית של 1% במדד ה- S&P500.
לקריאה לחץ כאן

אסטרטגיית השקעה: למכור בחודש מאי או אולי לקנות?

אסטרטגיית השקעה: למכור בחודש מאי או אולי לקנות? מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מגמות" וידאו: אסטרטגיית "מכור במאי וברח" האם עובדת? שוק המניות סגר שבוע מסחר חזק עם עליות יפות לקראת סוף השבוע הארוך. המשקיעים יחזרו למסחר רק ביום שלישי לאחר שביום שני וול-סטריט תהיה סגורה לציון \'יום הזיכרון\'. לחזור חזרה מהים ביום שלישי ובום! ישנו מבול...
לקריאה לחץ כאן

האם הדובים נוקשים בדלת?

המניות סיימו את השבוע האחרון עם ירידה קלה, לאחר נפילה יומית חדה ביום רביעי על רקע חששות כי הבעיות במעורבות של טראמפ עם רוסיה עושות קאמבק רציני לקדמת הבמה. יחד עם זאת, ביום שישי הסוחרים חדלו לחשוש מהסיכוי להדחת הנשיא וקיוו כי יועץ מיוחד לחקירה יביא את הרגיעה. יחד עם זאת, חדשות שהגיעו מאוחר ביום שישי הודיעו כי ראש ה-FBI לשעבר ג'יימס קומי הסכים להופיע בפני וועדה של הסנאט ולכן העצבנות עשויה עדיין להימצא בשוק בשבוע הקרוב.
לקריאה לחץ כאן!

האם הקמעונאיות השבוע יכולות להציל את דוחות האסון של הסקטור?

בשבוע האחרון המניות רשמו ירידות מוגבלות בלבד, אפילו כאשר המניות הקמעונאיות קרסו, מניית סנאפצ'אט (SNAP) אכזבה והריבאונד שציפו בנתונים הכלכליים היה נמוך משמעותית מכפי שהשוק ציפה. יותר מכך השוק בקושי הגיב לדרמה הגדולה ביותר בוושינגטון מאז טראמפ נכנס לתפקיד, עם פיטוריו של ראש ה-FBI שקיים חקירה על טיב קשריו של הנשיא טראמפ במהלך קמפיין הבחירות עם רוסיה.
לקריאה לחץ כאן

7.5.2017 - על הכוונת השבוע: הנפט והקמעונאיות

מדד ה- S&P 500 והנאסדק סגרו שבוע שקט במיוחד נטול תנודתיות. התנודתיות האולטרה נמוכה בשבועות האחרונים דרדרה את מדד ה-VIX לרמות נמוכות במיוחד קצת מעל ל-10 נק'. מדד הנאסדק סגר בשיא היסטורי חדש, כאשר מדד ה- S&P 500 רושם עליה של 0.6% לרמה של 2,399 נק', אפילו על רקע צלילה חדה במחירי הנפט. מדד הנאסדק הוסיף 0.9% וסגר ברמה של 6,100 נק' ומדד הדאו-ג'ונס הוסיף 0.3% לרמה של 21,006 נק'.
לקריאה לחץ כאן

23.4.2017 - שבוע עצום לשוק, הבחירות בצרפת הן רק ההתחלה...

הבחירות לנשיאות צרפת ביום ראשון באופן ברור יכתיבו את הטון לשווקים בשבוע הקרוב, אך גם לוושינגטון יש פוטנציאל לגרום לתנודתיות בשבוע הקרוב סביב הרפורמות במיסים ובתוכנית הבריאות ונושא תקרת האשראי שעשוי להוביל לשיתוק הממשלה בסוף החודש. אם לא די בכך, הרי ש-190 חברות במדד ה- S&P 500 צפויות לדווח השבוע – מספר גבוה ובלתי שגרתי לשבוע מסחר בודד.
לקריאה לחץ כאן!

2.4.2017 - הרבעון החזק ביותר של הנאסדק מאז 2012

וול-סטריט חתמה את הרבעון ה-1 לשנת 2017 ביום שישי האחרון עם תשואות יפות. מדד ה- S&P 500 מסיים את 3 החודשים הראשונים של השנה עם עליה של 5.5%, מדד הדאו-ג'ונס עלה ב-4.6% ומדד הנאסדק רשם ביצועים נהדרים עם עליה של כמעט 9.8%.
לקריאה לחץ כאן

26.3.2017 - התבוסה הראשונה של טראמפ!

טראמפ למד בסוף השבוע האחרון שיעור במגבלות החוק והיהירות. חוק הבריאות החדש של טראמפ נחל כישלון חרוץ ביום שישי, לאחר שהרפובליקנים נאלצו למשוך את הצעת החוק מבלי שזה זכה לתמיכה מספיק רחבה. טראמפ שכתב ספר פופולארי על אומנות העסקה', לא הצליח להביא את הקסם מהעולם העסקי לפוליטיקה בוושינגטון. יתכן ומותה בטרם עת של רפורמת הבריאות לא תהיה הפגיון בלב של השוק השוורי, כפי שחלק חששו, אך על-מנת לשמור על השוק במסלול העולה, המשקיעים יצטרכו לצנן את הציפיות שלהם ולהתאים את קצב הנשימה הנכון עבור קיצוץ המיסים הצפוי.
לקריאה לחץ כאן

19.3.2017 - הדבר הגדול הבא בשוק!

 הדבר הגדול הבא בשוק! מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מגמות" אילולא השוק רץ במשך שעתיים לאחר הודעת הפד על העלאת הריבית בשבוע שעבר ביום רביעי, המדדים היו מסיימים שבוע משעמם במיוחד. החגיגות הקצרות התבססו על הדעה כי הפד היה מתון יותר מהציפיות, אך לאחר המומנטום ביום רביעי, התנועה התייבשה פעם נוספת. עד כה בחודש מרץ, השוק נכשל לבנות תנועה משמעותית...
לקריאה לחץ כאן
 למידע נוסף - מלא פרטיך כאן
מאשר/ת קבלת מידע ממכללת מגמות
שלח