הסקירה השבועית

הסקירה השבועית

מדור זה נכתב על מנת להעניק לכם פרספקטיבה אמינה, מקיפה, יסודית ואחראית על המתרחש בשוק ההון. שמי שלמה קופר ובמקצועי אני סוחר מניות. עוד אני משמש בתור האנליסט הראשי של מכללת מגמות ומנהל חדר המסחר האינטרנטי של המכללה. מטרתי בכתיבת הסקירה השבועית היא לפרסם את הנתונים האחרונים מביצועי וול סטריט והבורסות השונות, תוך מתן עזרה למשקיעים מתחילים ומנוסים במהלך מסחר במניות.

מדור הסקירה השבועית מיועד גם למי שעוסק במסחר במניות מזה זמן רב, וגם למי שעושה את צעדיו הראשונים בתחום וזקוק לליווי מקצועי ולא מחייב. בנוסף, הכתבות עומדות לרשותכם כל הזמן וזמינות עבורכם במשך 24 שעות ביממה. תוכלו לחזור אל סקירות שבועיות קודמות ולבחון את ביצועי השווקים והמניות לאורך זמן. אנו מנסים לגייס את כל היתרונות של המרחב הקיברנטי על מנת לפרוש בפניכם מידע מועיל על מסחר במניות. כתוצאה מכך, הסקירה השבועית כוללת חוות דעת אישית ויכולה לתרום בהפניית הזרקור אל עבר תהליכים מעניינים ומרתקים. הסקירה השבועית נכתבת מתוך אהבה אמיתית לנושא המסחר במניות, מבוססת על ניסיון משמעותי ואפשר ללמוד ממנה לא מעט דברים חדשים.

המדור מתפרסם בכל יום ב' בבוקר במטרה לסכם את השבוע הקודם, כמו גם לתת הצצה מסוימת אל עבר השבוע הקרוב. מדור הסקירה השבועית מהווה את הזירה המרכזית עבור ביצועי הבורסות ושוק ההון. הפרטים המופיעים בסקירה השבועית אינם מחייבים אתכם באף צורה, אולם הם מבוססים על בדיקות מקיפות ולהן הם נחשבים אמינים ונוחים. אני מאחל לכם קריאה מהנה והצלחה בכל צעד פיננסי שתבחרו לבצע, עם או ללא הזירה המרכזית עבורכם את הסקירה השבועית.


כיצד משתמשים בסקירה השבועית?

יש מספר טיפים בהם תוכלו להשתמש על מנת לנצל את הפוטנציאל של הסקירה השבועית. ראשית, זכרו להחזיק בידע אקטואלי אשר יתרום לחיבור הנתונים המופיעים לפניכם לכדי תמונת מצב אחידה והומוגנית. שנית, השתמשו בנתונים המגיעים מהבורסות בערבון מוגבל בלבד. זכרו להפריד בין ספוקלציות הקיימות בשוק ההון לבין ביצועים בשטח. נסו להמיר את הידע התיאורטי העומד לרשותכם בכלים מעשיים לצורך ביצוע השקעות ומסחר במניות. הסקירה השבועית תעזור לכם רק במידה ותשתמשו בה על בסיס קבוע, תערבו אנשי מקצוע ותתאזרו בסבלנות.

מיטב האנליסטים עושים ימים ולילות במטרה לייצר סקירות עבור ציבור המשקיעים והקהל הרחב. רק באמצעות סקירה שבועית ניתן להמשיך ולעקוב אחר ביצועי הבורסה, לבצע את השינויים הנדרשים ולערוך התאמות. הסקירה השבועית נכתבת בצורת המלצות אולם מאחוריה עומדת דאגה כנה ואמיתית לצרכי המשקיעים.

לסיכום, הסקירה השבועית עורכת עבורכם את כל הידיעות המעניינות לגבי מסחר במניות. השתמשו בסקירה הזו בתבונה ואל תחששו לחזור אל ידיעות קודמות במטרה לעקוב אחר שינויים, תנודות או ביצועים מגוונים של מניות הנסחרות בעולם.

שלכם,
שלמה קופר

שלמה קופר
      אנליסט שלמה קופר

בוא להכיר את שלמה קופר בכנס מסחר מתקדם ללא תשלום - לחץ כאן


12.11.2017 - "השוק חייב לרדת" איננה אסטרטגיית מסחר!

אם "השוק חייב לרדת" הייתה אסטרטגיית מסחר תקפה, ככל הנראה היה כדאי לפתוח שורט על השוק הזה ממזמן. גם מדד ה- S&P 500 וגם הדאו-ג'ונס קובעים שיאים היסטוריים חדשים, פרק זמן ארוך מכפי שאיזשהו משקיע היה יכול לחשוב שהגיוני או סביר וללא אף תיקון מחירים בדרך. זוהי ריצה יציבה ומדהימה וקשה שלא לתהות כמה עוד השוק הזה יוכל להמשיך למעלה.
לקריאה לחץ כאן!

22.10.2017 5 מ-5

 5 מ-5 מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מגמות" וידאו: הלוגיקה השגויה של הטלת מטבע! מדד ה- S&P 500 ומדד הדאו-ג\'ונס לא החמיצו את ההזדמנות לרשום עליות בכל אחד מימי המסחר בשבוע החולף. 5 מ-5. מלבד יום חמישי שבו נרשמה טלטלה בפתיחה שתוקנה עד לסוף היום, זה היה עוד שבוע עם נסיעה חד סטרית למעלה. בסיכום שבועי מדד ה- S&P 500 טיפס 0.9%, בעוד מדד הדאו-ג\'ונס רץ 1.92%...
לקריאה לחץ כאן!

15.10.2017 - עונת הדוחות לרבעון ה-3 נפתחת!

המומנטום נחלש בשבוע האחרון ולמרות מספר סגירות יומיות חלשות, לא היה בכך מספיק כדי לגרום לנזק טכני כלשהו. למעשה, חלק מהטכנאים יטענו שהתנועה השטוחה במדדים בשבוע החולף, היא בדיוק מה שנדרש לקראת פתיחת עונת הדוחות השבוע. המדדים נכנסו לשבוע האחרון מתוחים למדי, כך שלאחר שבכל השבוע נסחרו הצידה, הם מספקים בסיס טוב הרבה יותר לתנועה נוספת למעלה.
לקריאה לחץ כאן!

25.9.2017 - מבחן במיסים!

תוכנית המיסים המעוצבת ע"י ממשל טראמפ ומנהיגי הדמוקרטים בקונגרס צפויה להיחשף השבוע ביום רביעי ועשויה לספק מומנטום חיובי לשוק המניות בשבוע האחרון של הרבעון ה-3. המניות נכנסות לימים האחרונים של הרבעון ה-3 עם עליות יפות והצליחו להימנע מתיקון המחירים שאסטרטגים רבים ציפו לראות בחודשים אוגוסט וספטמבר.
לקריאה לחץ כאן

10.9.2017 - צרות מגיעות בצרורות!

אסונות טבע, ביניהן הוריקנים, צונאמי ורעידות אדמה, הם הנושאים איתם המשקיעים עזבו את המסחר בוול-סטריט בשבוע שעבר. כל העיניים צמודות לחדשות על התפתחות סופת ההוריקן העוצמתית "אירמה" שזורעת אסון נוסף על ארה"ב. המדדים אומנם איבדו גובה בשבוע החולף, אך בהתחשב בזרם החדשות השלילי, זוהי היתה תגובה מאופקת במידה מעוררת השתאות.
לקריאה לחץ כאן

3.9.2017 - חדשות טובות!

מהפך! למרות שטף ההודעות השליליות שנחתו על השבוע בצרורות בשבוע שעבר, החל מהוריקן "הארווי" שהיכה בדרום ארה"ב, נתוני התעסוקה המאכזבים ביום שישי ועד לשיגור הטילים של המטורף מצפון קוריאה מעל שמי יפן, המדדים בוול-סטריט הצליחו לרשום רצף עליות של 4 ימים, הראשון מאז אמצע יולי. מחזורי המסחר האטו ביום שישי לקראת סוף השבוע הארוך אליו המשקיעים נכנסים, כאשר ביום שני הקרוב לא יתקיים מסחר לרגל ה"לייבור דיי", כך שהמשקיעים יחזרו בחזרה לעמדות המסחר רק ביום שלישי.
לקריאה לחץ כאן

27.8.2017 - סוף עונת המלפפונים!

השבוע האחרון היה אמור להיות שבוע שקט ע"פ כל הכללים: עונת הדוחות שנמצאת במראה האחורית, יומן כלכלי קליל והעובדה שאנחנו נמצאים בשלהי אוגוסט,. אלא שהשבוע לחלוטין לא עקב אחרי התסריט שהוכן לו מראש עם מספר אירועים בלתי צפויים שקיפצו להם לאורך השבוע, החל מחששות כי ממשלת ארה"ב עשויה ללכת להשבתה במידה ותקרת האשראי לא תעלה בספטמבר ועד להוריקן גדול במפרץ מקסיקו.
לקריאה לחץ כאן!

20.8.2017 - 'ריצת טראמפ' או 'בריחת טראמפ'?

ברוכים הבאים לחודש אוגוסט. זה לקח זמן. אך נמר איננו משנה חברבורותיו והעובדה שלאוגוסט יצא מוניטין לא טוב בשוק המניות, הצדיקה עצמה בשבוע שעבר. מסיבה כזו או אחרת אוגוסט לוכד לתוכו מכירות חיסול חדות, פתאומיות ובלתי מוסברות.
לקריאה לחץ כאן

13.8.2017 - החום עולה לראש!

מלחמת מילים בין ארה"ב לצפון קוריאה הובילה את המדדים בשבוע שעבר לירידות חדות. מדד הדאו-ג'ונס ומדד ה- S&P 500 רשמו את השבוע ה-2 הגרוע ביותר בכל השנה, עם ירידה של 1.1% בדאו וירידה של 1.4% במדד ה- S&P 500. הנאסדק שכבר אותת בשבועות האחרונים על סימנים למכירות חיסול אפשריות, סיים את השבוע עם ירידה של 1.5%.
לקריאה לחץ כאן

6.8.2017 - האם ימי הקיץ הארוכים של אוגוסט מכינים הפתעה?

נתוני התעסוקה שפורסמו ביום שישי היו חיוביים. ע"פ משרד התעסוקה 209 אלף משרות חדשות נוצרו בחודש יולי בארה"ב, מעל לציפיות המוקדמות שעמדו על 175 אלף. שיעור האבטלה כצפוי ירד ל-4.3%. דו"ח התעסוקה ליולי הוביל לתנועה חיובית מוגבלת בלבד ביום שישי, אך אלו ימי הקיץ והתנועה היא איטית. וול-סטריט מסכמת שבוע בתנועת מעורבת כאשר מדד הדאו-ג'ונס בסיכום שבועי אומנם הצליח לעלות ב-1.2%, אך מדד ה- S&P 500 בקושי הצליח להתקדם עם עליה זעומה של 0.2%. מדד הנאסדק סיים בירידה של 0.4%.
לקריאה לחץ כאן

30.7.2017 - האם אפל תהיה גלגל ההצלה לסקטור הטכנולוגיה?

דו"ח התעסוקה לחודש יולי והדוחות של אפל (AAPL) צפויים להיות האירועים הגדולים בשוק המניות השבוע. ההיפוך השלילי המפתיע והמהיר ביום חמישי הינו איתות אזהרה בסקטור הטכנולוגיה שרווי במניות במחירים גבוהים והמנתחים הטכניים ממליצים למשקיעים לא להתעלם ממנו. המדדים הגדולים סיימו את השבוע בצורה מעורבת, כאשר מדד ה- S&P 500 והנאסדק מסיימים בירידות קלות בעוד מדד הדאו-ג'ונס רושם עליה של כ-1% לשיא כל הזמנים.
לקריאה לחץ כאן

23.7.2017 - שחיה בעונת הדוחות!

פגישה של הפדרל ריזרב באמצע השבוע יחד עם מבול של דוחות רווח, עשוי להפוך את השבוע הקרוב לאחד החשובים בכל הקיץ. בשבוע שעבר המניות המשיכו להיסחר בעליות, למעט הדאו-ג'ונס שמעט פיגר מאחור ורשם ירידה קלה. כל 3 המדדים הגדולים בוול-סטריט: הדאו-ג'ונס, הנאסדק ומדד ה- S&P 500 השיגו שיאים חדשים במהלך השבוע, אך סיימו ביום שישי קצת מתחת לרמות אלו.
לקריאה לחץ כאן!

16.7.2017 - כוחה של המגמה!

בהתחשב בריצה האחרונה במניות הפיננסים והנאומים של ג'נט ילן יו"ר הפד בשבוע שעבר שהעמדה השמרנית שהפגינה חוזקה ע"י נתוני מכירות הקמעונאיות ביום שישי והקריאה על האינפלציה שלא קיימת, זה לא היה מפתיע לראות תגובה של 'מכור את החדשות' , כאשר זה הגיע למסחר על הבנקים הגדולים כמו C, JPM ו-WFC שדיווחו בסוף השבוע. כל 3 הבנקים האלו הביסו את תחזיות הרווח המוקדמות, אך פתחו בגאפ דאון והכבידו על סקטור הפיננסים.
לקריאה לחץ כאן!

10.7.2017 - לקראת פתיחת עונת הדוחות לרבעון ה-2

נתוני התעסוקה זינקו בחודש יוני לרמה גבוהה משמעותית מהצפוי עם עליה לרמה של 222 אלף משרות חדשות. עובדה זו נותנת רוח גבית ותמיכה משמעותית לפדרל ריזרב לקחת מהלך בספטמבר הקרוב. אך עיקר הפוקוס של המשקיעים עוד לפני הפדרל ריזרב ינוח על עונת הדוחות לרבעון ה-2 של השנה שיבצע סיפתח השבוע ביום שישי, עם דוחות הרווח המרכזיים של הבנקים הגדולים. סיטיגרופ (C), ג'יי.פי.מורגן (JPM), ו-וולס פארגו (WFC) צפויים להיות החברות הראשונות הגדולות במדד ה- S&P 500 לפתוח את הספרים על תוצאות הרבעון ה-2.
לקריאה לחץ כאן

3.7.2017 - בשבוע הקרוב: זיקוקי דינור בוול-סטריט

המסך יורד על המחצית הראשונה של שנת 2017. המניות בוול-סטריט סיימו שבוע תנודתי בירידות שערים. אך שום דבר לא לקח ממדד ה- S&P 500 את העליה הטובה ביותר במחצית השנה הראשונה מאז 2013, בעוד הנאסדק רושם את מחצית השנה הטובה ביותר ב-8 השנים האחרונות.
לקריאה לחץ כאן
 למידע נוסף - מלא פרטיך כאן
מאשר/ת קבלת מידע ממכללת מגמות
שלח