הבלוג של יוגב כהן

הבלוג של יוגב כהן

שלום רב, שמי יוגב כהן ואני סוחר יומי במניות.

לפני שלוש שנים עוד בהיותי קצין צעיר בחיל השריון ביצעתי דרך הבנק מספר פעולות בבורסה,
על סמך כתבות, ידיעות שמועות ובעיקר על סמך כלום קניתי, מכרתי, פעם הרווחתי ופעם הפסדתי
ואז ממש לקראת השחרור מהצבא שהבנתי שעלי לפעול בצורה יותר שיטתית ומקצועית
התחלתי ללמוד באפשרות היחידה שעמדה לרשותי בצבא - ספרים.
לאחר שנכוותי עצרתי את עצמי, הגעתי למכללת מגמות ועברתי הכשרה מסודרת.


כיום, שלוש שנים אחרי, אני סוחר מניות מקצועי, ממשיך ללמוד ולהתפתח.
בבלוג זה אחלוק חלק מרעיונותיי איתכם.
אשמח לתגובות ב yogev@megamot.co.il

שלכם,
יוגב כהן

הכל יחסי, גם בהימורים גם במזל וגם בצילום.

לפני כמה ימים מישהו אמר לי שכדאי לקנות את מניית גופרו כי המחיר שלה הוא זול, רגע מה זה זול ומה זה יקר? כמה זה הרבה וכמה זה מעט? תחשבו לרגע על מחיר של בקבוק יין, מה לפי דעתכם המחיר ההוגן והנכון לבקבוק יין אדום.
לקריאה לחץ כאן

עד כמה אתם באמת רוצים את זה?!

כבר עברו תחתי מאות אם לא אלפי תלמידים, בכל תחילת קורס אני מסתכל על כל התלמידים ומנסה לחשוב לעצמי בראש, מי הולך להצליח... מי הולך להשקיע את עצמו ולתת את כל כולו על מנת להצליח במסחר.
לקריאה לחץ כאן!

למה ללמד ?

 למה ללמד? אני נשאל פעמים רבות גם במכללה וגם בפייסבוק מדוע אני מלמד את תחום המסחר אם אני יכול לעשות את זה ולהתפרנס רק מזה. עכשיו, רוב האנשים ששואלים את זה בכלל לא רוצים לקבל תשובה הם רק רוצים לעקוץ, להטיל ספק ולא תספק אותם אף תשובה, אז אם אתם אנשים כאלה אתם יכולים להפסיק כאן כי במילא לא תאמינו לי בהמשך. אז נתחיל בסיפור האישי שלי כיום יש חודשים שבהם...
לקריאה לחץ כאן

"לקחו לי שתו לי" וקצת על אגו

מאמר על "לקחו לי שתו לי" וקצת על אגו  נתחיל מהדבר הגרוע ביותר, שמונע מהרבה מאוד אנשים להגשים את החלומות שלהם, הרצונות שלהם ובעיקר את עצמם – אגו. כמה פעמים לא עשיתם משהו רק בגלל שחששתם ממה יחשבו עליכם אחרים. ברוב המקרים כאשר תחשבו או תרצו לעשות משהו שונה, משהו לא "מקובל", לסטות טיפה מהדרך בה הרוב נוהג הסביבה לא תעודד אתכם כל כך, הסביבה לא...
לקריאה לחץ כאן
נרות יפנים

מי אתם נרות יפנים?

לפני כמה ימים הסברתי בחדר המסחר למה אני רוצה להיכנס למניה לשורט, אמרתי שאם אני הייתי נמצא באותה מנייה הייתי מרגיש שסבלתי מספיק ולכן שם ארצה לצאת ממנה, בנוסף הראיתי על הגרף את זה שהמנייה לא עושה כלום כבר מספר שבועות ושמי שמחזיק את אותה מניה מתעצבן שהוא בחר מניה כזאת גרועה בזמן שיש מניות אחרות שטסות למעלה ולכן זה הוא ירצה למכור את אותה מנייה ולחפש מנייה אחרת
לקריאה לחץ כאן!

יש זמן ללכת לדוג...

אפשר להשוות בין דייג למסחר, בשניהם אתה צריך סבלנות, בשניהם אתה צריך הכנה מוקדמת ובשניהם אתה צריך להיות מוכן להפסד, למרות שעשית הכל כמו שצריך ולפי כל מה שלמדת היית צריך להצליח אבל, הפעם לא, לא משנה כמה ניסיון יש לך.
לקריאה לחץ כאן!
סרטוני המסחר שלי

סרטוני המסחר שלי

בפוסט הבא תוכלו לראות אותי בפעולה! ריכזתי עבורכם מספר סרטוני וידאו בהם תוכלו לראות אותי סוחר בזמן אמת! הסרטונים נועדו ללמידה בעיקר אבל בהם גם תוכלו להבין את הפוטנציאל הקיים בתחום המסחר במניות.
לצפייה לחץ כאן

מאמר על חרטה, גאווה ועל החיים.

חשבתם פעם כמה הזדמנויות פספסתם בגלל הגאווה שלכם, או יותר גרוע בגלל החרטה? אני כל הזמן שומע אנשים שאומרים שלהצליח זה קל, לפתוח עסק זה קל, הם יודעים בדיוק מה צריך לעשות, נו אז למה הם לא עושים את זה? למה אנחנו מסתכלים על אנשים מצליחים בהערצה, כי הם העזו, הם לא התייחסו למה שאמרו להם, הם לא דיברו, הם קמו ועשו, הם הסתכנו בכישלון פומבי, הם באמת האמינו שהם בשונה מהשאר יצליחו, כמה פעמים רציתם לעשות משהו אבל לא העזתם ללכת על זה, כמה פעמים ראיתם את היעד הסופי ונדדתם בפנטזיות על העושר הגדול, הבית, המכונית המפוארת ואז שחזרתם לקרקע ונזכרתם שיש דרך קשה בדרך לשם והחלטתם לא ללכת על זה.
להמשך לחץ כאן

גם אצלכם הכסף שווה פחות?

גם אצלכם הכסף בחשבון המסחר שווה פחות? אני מחשיב את עצמי כאדם מחושב, אני אוהב להתמקח, להשוות מחירים לא לבזבז ובכללי אוהב להתנהל נכון מבחינה כלכלית. לפעמים שאני יוצא למסעדה או סרט וחושב פעמיים אם לקנות את הפופקורן זה מרגיש לי מוזר, אני באמת מתבלט אם לקנות פופקורן לסרט ב 34 ₪ או לא לקנות, המוכר שעומד מולי בדוכן ורואה אותי מתבלט לא יכול לדמיין לעצמו שכמה שעות קודם ניהלתי עסקאות בעשרות אלפי דולרים, הרווחתי או הפסדתי כמה מאות דולרים ועכשיו אני חושב עם להוציא 10 דולרים על הפופקורן.
לקריאה לחץ כאן!
הבלוג של יוגב כהן

מה שחשבתם שקורה רק לכם

מה שחשבתם שקורה רק לכם... כמה פעמתם אמרתם לעצמכם " אין! איך רק לי זה קורה" יצאתם ממניה ואחרי דקה היא טסה למעלה או למטה אם הייתם בשורט ואתם מתעצבנים ושואלים את עצמכם, למה, איך לעזאזל, למה דווקא לי?!?!
לקריאה לחץ כאן!

אתה יכול להבטיח לי הצלחה?

הגורם הכי קשה והכי משמעותי שמונע מאנשים לא להצליח במסחר בבורסה הוא תמיד הם עצמם, הסוחר הוא האויב הכי גדול של עצמו, יש חוקים וכללים שאם תתמיד בהם אתה תצליח! אז איך זה כלכך קשה אם זה כלכך פשוט? פה נמצא הקאצ'! תשאלו כל סוחר שסוחר בסביבות השנה ולא מצליח להרוויח, תשאלו אותו מה צריך לעשות כדי להצליח להרוויח והוא יסביר לכם בדיוק מהם השלבים שעליכם לעשות כדי להרוויח, עכשיו השאלה המתבקשת היא איך אם הוא יודע מה צריך לעשות הוא בכל זאת לא מצליח?
לקריאה לחץ כאן!
הדרך הכי קשה להרוויח כסף קל

הדרך הכי קשה להרוויח כסף קל

למה מסחר במניות היא הדרך הכי קשה להרוויח כסף קל? כמה פעמים חשבתם כל היום על יום המסחר הקרוב? מ 7:00 בבוקר עד 16:30 ואמרתם לעצמכם שהיום, היום לא אעשה שטויות, היום לא אשקר בסטופים ולא בכמויות, היום מספיק שיהיו לי שני טריידים לא טובים ואני קם. ואז, אתם מתיישבים מול עמדת המסחר, מתחברים לחדר המסחר ושומעים את צלצול הפעמון, ואז כמו צליל של היפנוזה הכל נעלם.
לקריאה לחץ כאן!

ההתחלה

בפוסט הזה אספר לכם על תחילת דרכי, לאחר שהשתחררי מהצבא. כיצד בתחילת הדרך נכשלתי, כיצד התמדתי והיכן אני נמצא לאחר שנה.
לקריאה לחץ כאן!