בלוג

Share on linkedin
Share on facebook
Share on whatsapp

הכל יחסי, גם בהימורים גם במזל וגם בצילום.

הכל יחסי, מזל, הימורים וצילום.

לפני כמה ימים מישהו אמר לי שכדאי לקנות את מניית גופרו כי המחיר שלה הוא זול, רגע מה זה זול ומה זה יקר? כמה זה הרבה וכמה זה מעט? תחשבו לרגע על מחיר של בקבוק יין, מה לפי דעתכם המחיר ההוגן והנכון לבקבוק יין אדום.

התשובה בהמשך, לענייננו
הרבה אנשים שלא מצליחים במסחר, מאשימים את המזל, הם כמובן נעזרים בנתון הנורא והמפחיד מכל שאומר שכולם מפסידים, טוב אולי לא כולם רק 90%, אז זה בעצם אומר שאם אני לא מצליח זה בסדר, איני מיוחד, הרי הרוב לא מצליחים ולכן זה בסדר שנכשלתי, נכנסתי לסטטיסטיקה בצד היותר חזק שלה, עכשיו אני יכול לכתוב כמה התחום נוראי, וכל המכללות רמאיות וכמה שאין סיכוי לאף אחד להצליח בתחום הזה, הרי אני תותח ואם אני לא הצלחתי מה הסיכוי שחבר שלי שמתעניין בתחום יצליח?! אם הוא יצליח זה רק בגלל שיש לו הרבה מזל!

טוב, נתחיל עם ההגדרה של מזל?

מזל הוא כינוי למאורעות המתרחשים באופן אקראי מבלי שלאדם תהיה שליטה על התרחשותם ,האמונה בקיומם של צעדים הגורמים למזל טוב, וצעדים אחרים הגורמים למזל רע, נחשבת לאמונה טפלה.

אנשים מייחסים משקל למזל באירועים יומיומיים, ובפרט מיוחס לו משקל רב במשחקי מזל (כגון הימורים), שהזכייה בהם אקראית לחלוטין (בתנאי שהאדם בחר להשתתף במשחק), או תלויה במידה רבה באקראיות

אסכם בקצרה, מי שמאמין במזל מאמין גם שצריך לירוק כאשר עובר חתול שחור או שאסור לנו לפתוח מטריה בתוך בית סגור ועוד הרבה אמונות טפלות ומשונות, אני כמובן לא לועג לאף אחד ושכל אחד באמנותו יחיה, אבל רשום בבירור שלהאמין במזל זה כמו להאמין באמונה טפלה.

יש סיפור על מנהל קרן גידור שקיבל ערימה ענקית של קורות חיים ולפני שהוא התחיל לעבור עליהם הוא זרק את כל החצי העליון של הערימה לפח- כאשר נשאל מדוע עשה זאת- הוא השיב שהוא רוצה שיעבדו אצלו רק מי שיש לו מזל.

אוקיי אז עכשיו שיש לנו מזל אנו יכולים לצאת לדרך אבל למה דווקא לבורסה? הרי הבורסה זה הכל הימורים לא?

נמשיך עם ההגדרה של הימור?

הימור– הימור הוא כל פעולה המערבת סיכון משאב גשמי כגון כסף או רכוש, ולעיתים גם או רק משאב מופשט כגון כבוד, יוקרה או זמן, עם חיזוי תוצאה של הגרלה, משחק, תחרות או כל אירוע אחר שתוצאתו תלויה, באופן חלקי או מלא, במזל או ביכולתו של מישהו להצליח לבצע משהו.

אז רגע, ההצלחה של ההימור בעצם תלויה במזל?!

קטסטרופה….

נחזור לשאלה הראשונה, התשובה אליה היא שהמחיר הראשון שראיתם על בקבוק יין זה המחיר הנכון עבורכם- אם ראיתם 50 ₪ אז התשובה שלכם היא 50 ₪ ולכן אם תראו יין שנמכר ב 80 ₪ תחשבו שהוא יקר ויין שנמכר ב 20 ₪ הוא זול, ולכן אין יקר ואין זול, תמיד אני חושב על זה שהתחלתי לסחור שהשוק היה בסביבות $170 וכולם אמרו שהוא יקר ואני לא חשבתי שהוא יקר, והיום שהוא נמצא ב $226 אני חושב שהוא יקר אבל יוגי אחר שהתחיל את דרכו במסחר היום לא רואה זאת כמוני, מבחינתו 226$ זה המחיר הסביר של השוק, הכל יחסי חברים, גם בחיים וגם במחיר של גופרו.

כולנו צריכים לדעת להילחם בסטיגמות על התחום, שהכל מזל, שהכל הימורים, כי כל אלו זה אך ורק תירוצים וויתור עצמי.
אני מצרף דוגמא מעולם הצילום.

אחד מתחביביי הרבים הוא צילום, לפני מספר שבועות בסופה שהייתה ניסיתי לצלם ברקים מבניין קומות, ניסיתי במשך שלוש שעות לצלם במצלמה מקצועית ברקים, הצילום נמשך כל תמונה 2 דק’ וכל מה שהייתי צריך זה שיהיה ברק באותן 2 דק’, ולא יאומן אך לא הצלחתי לצלם אפילו לא ברק אחד- מצורפות תמונות.

סיפור נוסף, לפני חמש שנים בצבא בשיזפון – אמצע המדבר פתאום הגיעה סופת ברקים מלווה בברד מטורפת וברשותי הייתה מצלמה קטנה חובבנית שיכולה לצלם רק 15 שניות תמונה, רצתי עם המצלמה למשטח של הטנקים הנחתי אותה על הרצפה כיוונתי לכיוון הטנק ובניסיון הראשון הצלחתי לתפוס תמונה עם ברק.

לסיכום, מסחר בשוק אינו שונה מכל מקצוע אחר, הוא דורש עבודה קשה, התמדה, יכולת להתמודד עם כישלון והכי חשוב, הרבה מזל! ותאמינו לי, ככל שתעבדו קשה יותר ככה המזל יגיע מהר יותר!

שלכם יוגי

רוצה להרוויח יותר?

נא להשאיר פרטים, ונחזור בהקדם

רוצה להרוויח יותר?

נא להשאיר פרטים, ונחזור בהקדם

Close Menu
×
×

Basket

השאר פרטים ונחזור אליך מיד

אסף לבנת

אסף לבנת מכללת מגמות

אסף לבנת – בעל תואר ראשון בהנדסה, תעשייה וניהול מאוניברסיטת בן-גוריון בבאר שבע.


מומחה בליווי משקיעים ישראלים להשקעות נדל”ן בחו”ל. חברתו פועלת תחת מטריית הפעילות העסקית של משפחת לבנת, Livnat Group. בין חברות אילו, חברת אפי לבנת ניהול פרויקטים, עם ניסיון של למעלה מ-30 שנה בתחום ההנדסה, ההשקעות, היזמות, הפיקוח והניהול של פרויקטיי נדל”ן מסוגים שונים ומגוונים. כמו כן, המשפחה מנהלת את פורטל הנדל”ן הוותיק, Dirot7, אשר היה בעשור האחרון לצומת מרכזית לצורך ביצוע השקעות נדל”ן בבאר שבע והדרום.

כיום, ומזה כ- 4 שנים, עובד אסף לבנת בשיא המרץ בשוק הנדל”ן הספרדי. כמו ביתר פעילותו, מקצה אסף משאבים רבים לניהול פעילות מקצועית, שקופה ואיכותית עבור משקיעים ישראלים המעוניינים להשקיע בנדל”ן מעבר לים, תוך דגש על יחס אישי, צמוד וחם למשקיעים אותם מלווים, כאשר כל השקעה מקבלת את מלוא תשומת הלב.

כיום, עם העלייה החדה בהתעניינות בהשקעות הנדל”ן בחו”ל בכלל ובספרד בפרט, החלטנו ,במכללת מגמות, להוסיף לנבחרת המרצים שלנו את אסף לבנת במטרה לסייע לסטודנטים ללמוד ולפתח יכולות השקעה בנדל”ן חו”ל.

לפרטים נוספים לחץ כאן 

גיא זיכל

גיא זיכל בן 34 + נשוי  1 

השכלה: תואר B.A. בראיית חשבון וכלכלה מאוניברסיטת תל אביב. 
גיא זיכל הינו בעל ניסיון רב של השקעות נדל”ן בחו”ל, מבצע סקירות וניתוחים של שוק הנדל”ן האמריקאי והבעלים של חברת “לוטוס הולדינגס” אשר משקיעה בעצמה וכן ומלווה משקיעים רבים בהשקעות נדל”ן בארה”ב.

גיא עבד במחלקת הייעוץ והערכות השווי בפירמת ראיית החשבון PwC Israel ( “קסלמן וקסלמן” ). לאחר מכן, עבד כאנליסט ואחראי מוצרים פיננסים בחברה ישראלית אשר השקיעה בנדל”ן בארה”ב וכן מכרה נכסים ללקוחות ישראלים.

בשנים האחרונות גיא מלווה מאות משקיעים ברכישת בתים פרטיים בארה”ב וניהול ההשקעה לאחר מכן.

גיא בעל תשוקה להשקעות בכלל והשקעות נדל”ן בפרט.

צבי דה-האס

צבי דה האס – בן 25 , גר במושב נחלים, נשוי.התחיל מסלול מנהל עסקים במכללת מגמות לאחר שחרורו מקבע כרס”פ גדוד 51 של גולני.

לאחר סיום המסלול החל בהדרגה לבצע עסקאות נדל”ן בשילוב עם מסחר במניות .

כיום מתעסק בנדל”ן למעלה משלוש שנים מבצע פרוייקטים בשיתוף עם “שור יזמות וצמיחה” מתמחה בעיקר בפרוייקטים מקונסי נכסים, עסקאות גישור, גירושים, ירושות,וכ’ו.

מלווה אישי בתחום הנדל”ן וסוחר במניות.


משהו אישי : 
כדי להצליח בחיים , אתה חייב להעיז.
מי שלא מעיז , לא יניב הצלחה ולבטח לא ייזכרו את שמו”

שרון הר-זהב

שרון הר זהב מכללת מגמות

עו”ד שרון הר-זהב: מנהלת המרכז להכשרה מקצועית אל הנכס: 
עו”ד הר-זהב הנה מומחית לדיניי תיווך ולהיבטים משפטיים בעסקאות מכר. לשרון וותק של שנים רבות וידע מעמיק בנושאי טקטיקות מו”מ, חוזי מכר, תכנון ובנייה, הגנת הצרכן ותיווך מקרקעין. 

מזה כ-7 שנים משמשת שרון כיועצת המשפטית של רשת “אל-הנכס” וכמנהלת של המרכז להכשרה מקצועית “אל-הנכס”. 

שרון הנה בעלת ידע וניסיון עשיר בלימוד והכנה נכונה לקראת מבחן המתווכים והכשרות סוכני נדל”ן חדשים וותיקים כאחד . 

במסגרת המרכז מעבירה שרון הן קורס ה- ‘הכנה לבחינות הרישוי לתיווך במקרקעין’ והן מגוון השתלמויות וסמינרים מהתחום, תחת הנושא- “השקעות נדלן!”. 

איל אנדג'קו

איל אנדג’קו הינו סוחר מקצועי במניות כשמונה שנים ובעל התמחות במסחר על בסיס ניתוח טכני.
איל בעל תואר שני בסטטיסטיקה ומשלב ידע רב מתחום זה למימוש הניתוח הטכני ככלי עזר לחיזוי הזדמנויות בעלות הסתברות גבוהה להצלחה ולתזמון מוצלח של פעולות מסחר. בנוסף, הוא משמש יועץ למוסדות פיננסיים בתחום התמחותו.

עומר חזן

עומר חזן מכללת מגמות

עומר חזן , מתמחה במסחר תוך יומי בבורסת וול סטריט.

סוחר בכיר בשוק ההון למעלה משמונה שנים, מתמחה במסחר תוך יומי בוול סטריט.
כמו כן משמש אנליסט בחדר המסחר האנטרקטיבי של מכללת מגמות, מרצה ומאמן אישי .

שחר נגר

 שחר נגר, סוחר מקצועי בוול סטריט מזה כשנתיים ובוגר קורס הטופ טריידר של המכללה
מנהל חדר מסחר הלימודי ומלווה אישי
סטודנט לתואר ראשון בכלכלה וניהול

מוטו לחיים: “אם נשכיל לזכור שהאויב הגדול ביותר שלנו הוא אנחנו בעצמנו, נזכה להבין שאין דבר כזה בלתי אפשרי”

אילן מזרחי

אילן מזרחי מכללת מגמות

אילן מזרחי,  מומחה פיננסי עם ניסיון של 17 שנים בבנקאות פיננסים וביטוח.

ביצע תפקידים ניהוליים במערכת הבנקאית 
והביטוחית, מייעץ לאנשים פרטיים ועסקים, 
ומאמן למצוינות והשגת מטרות.

מרצה בקורסים להכשרת
יועצי משכנתאות, ובפורומים נוספים על
כסף בנקאות ופיננסים.

במשך השנים צבר אילן ניסיון ידע וקשרים שמאפשרים
באמצעות החברה שהקים ללוות מאות רבות של 
יחידים ועסקים בייעוץ משכנתאות, ייעוץ פיננסי מוכוון מטרות
וכלכלת משפחה

מוטו לחיים : 
תצהיר, תתכוון תיישם!!!

חזי זקן

חזי זקן מכללת מגמות
חזי זקן, מנהל חטיבת שוק ההון ,אנליסט מכללת מגמות ומרצה בכיר בקורס מסחר במניות בן 42 מתל אביב,
מרצה בכיר בקורסים למסחר במניות זה 13 שנים. מלווה סוחרים כמנטור אישי ומאמן מנטאלי.
משמש כאנליסט בחדר המסחר האינטרנטי ומנהל תיקי נוסטרו.

בעברו עסק חזי ביזמות נדל”ן.   

דני שוורץ

דני שוורץ מכללת מגמות

דני שוורץ, מרצה בכיר ללימודי שוק ההון בקורס מסחר במניות ואנליסט חדר המסחר האינטרנטי.
בן 32 נשוי + 2, סוחר מקצועי ומנוסה במניות, משמש כמרצה בכיר ללימודי שוק ההון בקורס המסחר במניות ובקורס המסחר המתקדם – Top Trader.

כמו-כן, משמש דני כאנליסט בכיר בחדר המסחר האינטראקטיבי. לדני תואר ראשון בהנדסת חשמל.

יוגב כהן

יוגב כהן מכללת מגמות

יוגב כהן, מרצה בכיר בקורס המסחר במניות ומאמן אישי, עוסק בשוק ההון מעל 3 שנים מתוכן שנתיים במסחר מקצועי בוול סטריט, מתמחה במסחר מומנטום ובמסחר בחלקו השני של היום. יוגב מנהל גם תיק סווינג ומתמחה בעיקר בסווינג הנפקות. יוגב משמש כטריידר בכיר בחדר המסחר של מכללת מגמות

יוגב בן 28 גר בקיבוץ אייל, יום אחרי השחרור מתפקיד סמ”פ שריון התחיל את הקורס במגמות, כיום מלווה סוחרים ומרצה בכיר במכללת מגמות.

משהו אישי:
“לזכור שיום אחד אתה הולך למות היא הדרך הטובה ביותר שאני מכיר כדי להימנע מהמלכודת של לחשוב שיש לך משהו להפסיד”
– סטיב ג’ובס

מאיר ברק

מאיר ברק מכללת מגמות

מאיר ברק הוא מרצה בכיר ללימודי שוק ההון, המנהל המקצועי של קורס המסחר במניות ואנליסט במכללת מגמות.

מיהו מאיר ברק?

מאיר ברק משמש כאחד האנליסטים הראשיים בחדר המסחר האינטראקטיבי של מכללת מגמות. מאיר הוא סוחר מניות מקצועי ופרשן לעינייני שוק ההון באתרי האינטרנט והעיתונות. כמו כן משמש מאיר ברק כפרשן וולסטריט בתכנית הטלוויזיה הכלכלית בערוץ 10 – “לילה כלכלי”.

מאיר ברק הגשים את חלומו, לעבוד כסוחר מניות מקצועי מהבית ולהתפרנס מכך וזאת, לאחר שנים רבות בהן עסק בהייטק. בכך הוא גם התפנה לעסוק בתחום ההדרכה ובאהבתו ללמד את רזי המקצוע.

מאיר ברק טוען ומאמין, שכל אדם חייב לפתח לעצמו את היכולת לעסוק בשוק ההון ובכך, לייצר לעצמו הכנסה שיטתית נוספת.
במשך שנות פעילותו הרבות לימד מאיר ברק מאות אנשים לעסוק בבורסה ובשוק ההון בצורה מקצועית ולייצר הכנסה שיטתית.

Skip to content